nonono

Összeroppant a Győr, bajnok a Fradi

2015.05.14. 19:56

A női kézilabda-bajnokság döntőjének első mérkőzésén a Ferencváros hetesekkel nyert, Szucsánszki Zita nagy meccse volt, hiszen 12 találatig jutott.

A visszavágón a Fradi az első perctől vezetett, a 15. percben már 10-5 volt az állás, a félidőre eggyel csökkent a különbség, de így is 15-11 volt.

DACSA20150514007
Fotó: Kovács Anikó

Az ötvenedik percben egyenlíthetett volna a Győr, de Hornyák emberelőnyben eladta a labdt, az ellentmadásból Pena épp őt küldte el egy csellel, és bevágta. 23-21 lett az egyenlő helyett, innen pedig már nem volt visszaút.

A Győr levitte az utolsó percekre a kapusát, mindent megpróbáltak, de nem tudták kicsikarni az egyenlítést. 20 másodperccel a vége előtt a Fradi-edző Elek Gábor időt kért, és csak annyit mondott, mindennél többet ér egy kiharcolt szabálytalanság. Az utolsó másodpercben Kovacsicz ziccerbe került, ejtett, és 27-25-re módosította az állást.

A Fradi 18 éve nyert utoljára Győrben, 7 év után lett ismét bajnok.

Tomori Zsuzsa hat, a spanyol Nerea Pena 11 gólig jutott. Tomasevics kapus átlag feletti teljesítménye is kellett a sikerhez.