Itt a gól, amit Nagy László elintézett ellenfelének

2015.05.21. 14:54

Rendkívül sportszerű jelenettel zárult a Pick Szeged-MKB MVM Veszprém férfi kézilabda bajnoki döntő, amikor a veszprémi csapatkapitány, Nagy László hatására a visszavonuló Vadkerti Attila belőhette az utolsó gólt.

A felvételen látszik, hogy a spanyol edző, Juan Carlos Pastor először nem érti, hogy egy meglepetés van készülőben - nyilván Nagynak kellett elmagyaráznia, mit szeretne, és nem is voltak nyelvi gondjai -, ezért Parrondo a pályára megy, majd visszaül, Vadkerti pedig 31-29-cel beállítja a végeredményt. (A bajnoki aranyat a Veszprém nyerte, huszonharmadszor.)

Vadkerti és nagy együtt kezdte pályafutását Szegeden, ezért volt tőle ez a torokszorító gesztus, hiszen így vastapssal búcsúzhatott el a szélső, aki 16 éven át volt a klub játékosa. Jövőre szeretnék, ha a klub kötelékében maradna.

Vadkerti volt bajnok és kupagyőztes a szegediekkel, a 2012-es olimpián negyedik válogatottnak is tagja.