Kézi-BL: simán nyert a Veszprém idegenben

2015.11.15. 17:12

Az MVM Veszprém magabiztos játékkal győzött a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 7. fordulójában, így változatlanul a második helyen áll csoportjában.

Remek rajttal 6-1-re elhúzott a Veszprém, és ezután a hazaiaknak esélyük sem volt, végig tisztes hátrányból üldözték a magyar csapatot. A második félidőben is állandó volt a magyar fölény, a Celjén az időkérések sem segítettek.

A hajrában kiengedett a Veszprém, így közelebb zárkózott a szlovén csapat. A két csapat jövő szombaton Veszprémben találkozik, írja az MTI.

Eredmény, 7. forduló:

A csoport:

Celje (szlovén) - MVM Veszprém 27-30 (11-17)

--------------------------------------------

Szombaton játszották:

Wisla Plock (lengyel)-Besiktas (török) 32-26 (15-12)

csütörtökön játszották:

THW Kiel (német)-PSG (francia) 26-30 (10-16)

szerdán játszották:

Flensburg-Handewitt (német) - HC Zagreb (horvát) 28-27 (12-13)

Az állás: 1. PSG 12 pont, 2. Veszprém 11, 3. Flensburg-Handewitt 10, 4. Kiel 8, 5. HC Zagreb 6, 6. Wisla Plock 5, 7. Celje 2/6 mérkőzés (184-200), 8. Besiktas 2/7 (183-230)

B csoport:

Montpellier (francia) - Rhein-Neckar Löwen (német) 28-30 (15-16)

később:

Kolding (dán)-Kielce (lengyel) 16.50

szombaton játszották:

MOL-Pick Szeged - Kristianstad (svéd) 35-28 (19-14)

Barcelona (spanyol)-Vardar Szkopje (macedón) 31-30 (16-13)

Az A és B csoportból az első helyezettek közvetlenül a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőbe kerülnek.