A Győri ETO őrzi a második helyet

2016.02.19. 21:25

A Győri Audi ETO a svéd Sävehofot fogadta pénteken a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

Női BL, középdöntő, 2. csoport, 9. forduló:

• Győri Audi ETO KC-Sävehof (svéd) 32-26 (19-14)

A vendégek húsz percen keresztül kézben tartották a mérkőzést. A 11. percben, 4-6-nál Ambros Martin vezetőedző időt kért, majd döntetlenre alakult az állás, ám a remélt fordulat ekkor még elmaradt. Erre egészen a félidő hajrájáig várni kellett, amikor Groot vezérletével és egy remek rohammal sikerült elhúzni öt góllal, írja az MTI.

A második félidő elején is az ETO maradt lendületben, 24-15-re ellépett, a svédek mestere pedig időt kért, hogy ne legyen még nagyobb a különbség. Valamelyest feljavult a csoportban sereghajtó Sävehof játéka, ráadásul az ETO kissé elkényelmesedett, így csökkent az előnye, ezzel együtt nem kellett attól tartani, hogy a svédek egészen közel zárkóznak.

Az utolsó öt perc 29-26-ról indult, ám ekkor megint jól összpontosítottak a győriek, és biztosan tartották otthon a két pontot. A magyar csapat jövő vasárnap Bukarestben zárja a középdöntőt.

Az állás: 1. Podgorica 13 pont/8 mérkőzés (213-164), 2. Győr 13/9 (228-208), 3. Szkopje 10/8, 4. Bucuresti 7/8, 5. Midtjylland 5/8, 6. Sävehof 2/9