Súlyos vereséget szenvedett otthon a Ferencváros

2016.11.13. 16:59

A Ferencváros hazai pályán súlyos, 37-24-es vereséget szenvedett a macedón Vardar Szkopje együttesétől vasárnap, a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.

A két csapat - amely már biztosan középdöntős - október 14-én, a csoportkör nyitányán 27-27-es döntetlent játszott egymással Macedóniában, így bizakodhattak az FTC-szurkolók.

A vendég csapat azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket, ugyanis akkor lőtt gólt, amikor akart, és bő negyedóra után már kilenc góllal vezetett. Elek Gábor dolgát nehezítette, hogy Szekeres Klárát tíz perc elteltével már kétszer is kiállították a játékvezetők.

A második félidőben folytatódott a vendégek dominanciája, a Ferencváros erejéből csak egy-két szép akcióra futotta. A vége pedig brutális különbség lett.

Női BL, 5. forduló:

B csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Vardar Szkopje (macedón) 24-37 (12-21)

A csoport másik mérkőzésén:

Leipzig (német)-Asztrahanocska (orosz) 30-27 (14-14)

Az állás: 1. (és már középdöntős) Vardar Szkopje 9 pont, 2. (és már középdöntős) Ferencváros 7, 3. Asztrahanocska 2 (128-156), 4. Leipzig 2 (117-151)