A Veszprém öt mp-cel a vége előtt bukta el BL-meccsét

2016.11.20. 19:13

A Veszprém kézilabdacsapata elvesztette otthoni veretlenségét a kézilabda-Bajnokok Ligájában. A PSG öt másodperccel a vége előtt betalált és 29-28-ra megnyerte a csoportmérkőzést.

A PSG kezdett jobban, három gólra is elhúzott a Veszprémtől, hiába védett bravúrosan Mikler az elején. A másik oldalon is jó volt a kapusteljesítmény, Omeyer egymás után fogta ki a heteseket, így Nagy Lászlóék 4-7 után kezdték meg a felzárkózást. Egy gólra fel is jöttek, de 11-14-nél újra három volt a különbség. Aztán Lékai és Ilics villant – az voltak egész meccsen ők voltak a legjobb veszprémiek – , így végül csak eggyel ment a PSG a félidő végén (14-15).

DBOGI20161120041

A második félidőben már kiegyensúlyozottabb volt a játék, a 37. percben végre egyenlő volt az állás, majd öt perc múlva először vezetett a Veszprém 21-20-ra. Ezután kettős emberelőnyben négy gólt szerzett sorozatban a PSG, de Lékai bravúros gólja, majd néhány másodperccel később Ilics labdaszerzése és találata miatt nyitott maradt a meccs (23-24).

A hajrában Nilsson tűnt nyerőembernek, Lékai passza után a beállós egyenlített (25-25), majd Ilics is jól találta meg, és az ellenfeleket bedöntve újra vezetéshez juttatta a Veszprémet (28-27). Hansen egyenlített, majd Omeyer két óriási védése segítette a PSG-t. A Veszprém a vége előtt egy perccel időt kért, az utolsó támadással a győzelmet is megszerezhette volna, de nem sikerült a gólszerzés, Lékait lesáncolták.

A PSG is kikérte az idejét, és be is jött a húzásuk, Gensheimer szélen kapott jó passzt, Alilovic pedig nem védhette a lövését, amikor már csak öt másodperc volt hátra.