Árpád

Történelmi: a Veszprém legyőzte a Kielt!

2017.02.15. 20:58

A Telekom Veszprém 27-25-re győzött a német THW Kiel otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szerdai meccsén, és ezzel harmadik helyen áll a csoportjában.

A magyar csapatból Aron Palmarsson, Ancsin Gábor, Marko Kopljar és Ligetvári Patrik is hiányzott. A németeknél viszont pályára lépett a szerb Marko Vujin, aki a Dunaferr, majd a Veszprém játékosaként 2003 és 2012 között Magyarországon kézilabdázott.

Már a meccs elején elhúztak a németek, ezért a nyolcadik percben időt kellett kérnie Javier Sabaté veszprémi vezetőedzőnek (5-1). Momir Ilic vezérletével hamarosan egyenlített a Veszprém (7-7), majd Nagy László góljainak köszönhetően a mérkőzésen először a 21. percben már ők vezettek (10-11). Az első félidőben mindkét hétméteresét kihagyta a magyar csapat, a németek mind a négyet értékesítették, a szünetben döntetlen volt az állás (15-15).

Három találattal kezdte a második felvonást a Veszprém (15-18), de ezúttal a németeknek sikerült kisvártatva egyenlíteniük (20-20). Az 52. percben a svéd Niclas Ekberg a kapufát találta el büntetőből, a túloldalon a szlovén Dragan Gajic viszont megszerezte első találatát, ezzel ismét hárommal vezetett a Veszprém (22-25).

A folytatásban három támadást is eredménytelenül fejezett be a vendégcsapat, de jól működött a védekezés, és amikor Nagy László ismét betalált, három perccel a vége előtt a Kiel edzője időt kért. A végjátékban is taktikusan, higgadtan kézilabdázott a Veszprém, amely végül két góllal győzött.

A Veszprém legközelebb jövő szombaton lép pályára a BL csoportkörében, akkor a lengyel Wisla Plock csapatát fogadja.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 11. forduló, A csoport:

THW Kiel (német)-Telekom Veszprém 25-27 (15-15)

A Veszprém gólszerzői: Ilic 7, Lékai, Nagy L. 6-6, Iváncsik G., Sulic 2-2, Ugalde, Nilsson, Gajic, Gulyás 1-1

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 18 pont/10 mérkőzés, 2. Paris Saint-Germain (francia) 16/10, 3. Telekom Veszprém 12/11, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/9 (241-222), 4. THW Kiel 11/11 (281-283), 6. Wisla Plock (lengyel) 6/10, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 4/10, 8. Kadetten Schaffhausen (svájci) 2/9