Idegörlő hajrában kapott ki a Szeged a kézi-BL-ben

2017.02.18. 19:28

Bő másfél perccel a vége előtt még a győzelemért támadhatott a MOL-Pick Szeged a Vardar Szkopje ellen a kézilabda-Bajnokok Ligája szombat esti csoportmeccsén, de a vége kétgólos vereség lett.

A második félidőben, tíz perccel a meccs vége előtt 19-17-re is vezetett a magyar csapat, a hajrát viszont megnyomták a vendégek, és az 59. percben 21-21-es állásnál még hetest is dobhattak. Ezt viszont lábbal védte Sierra, úgyhogy a szegediek megkapták az esélyt, hogy kiharcolják a győzelmet.

Ez ott ment el, hogy a vardaros Gyibirov kicsit vitatható módon labdát szerzett, és góllal fejezte be a lerohanást, így már a Vardarnál volt az előny. Még mindig volt több mint egy perc, jött egy szegedi időkérés, ám a következő támadást elrontotta a hazai csapat egy rossz passzal, a következő támadásból pedig a Vardar beállította a 23-21-es végeredményt.

A szegediek jövő vasárnap a címvédő lengyel Kielce otthonában folytatják BL-szereplést.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 11. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 21-23 (11-12)

a Szeged gólszerzői: Skube 6, Gorbok, Balogh Zs. 4-4, Källman 3, Bánhidi 2, Sostaric, Bodó 1-1

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje 16 pont/11 mérkőzés, 2. Vive Tauron Kielce (lengyel) 14/10, 3. MOL-Pick Szeged 13/11 (296-277), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 13/10 (281-276), 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/11, 6. IFK Kristianstad (svéd) 6/10, 7. PPD Zagreb (horvát) 5/11 (262-286), 8. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 5/10 (277-302)