9 °C
19 °C

Kétszer annyit dobott a Győr a BL-ben, mint az ellenfele

2017.02.25. 21:01

A Győr óriási különbséggel, 34-17-re verte idegenben a szlovén Krim Mercator Ljubljanát a kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, ezzel biztossá vált, hogy bejutnak a negyeddöntőbe. A szlovénok csak addig voltak a meccsben, amíg a Győr az első gól után ki nem egyenlített, utána teljesen egyértelmű volt a magyar csapat fölénye.

Görbicz Anitáék a szünetben már 18-10-re vezettek, ezt a különbséget pedig a második félidőben is folyamatosan növelték. A mezőny legjobbja is Görbicz lett, 11 lövéséből 10 gól lett, mögötte a brazil Eduarda Amorim volt a legeredményesebb 5 góllal.

Az előző idényben BL-ezüstérmes győriek jövő vasárnap a dán Esbjerg csapatát fogadják a középdöntőben. Korábban a Ferencváros is nyert a BL-ben, ők a francia Metzet verték 6 góllal.

Eredmény női BL, 2. csoportkör, 4. forduló, 2. csoport

Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi ETO KC 17-34 (10-18)

a Győr gólszerzői: Görbicz 10, Amorim 5, Bódi, Mörk, Elghaoui 4-4, Broch 3, Knedlikova, Hársfalvi, Groot, Puhalák 1-1

A csoport állása: 1. Győri Audi ETO 13 pont/8 mérkőzés, 2. Larvik (norvég) 10/8, 3. Midtjylland (dán) 8/7, 4. CSM Bucuresti (román) 7/8, 5. Krim Mercator Ljubljana 6/8, 6. Esbjerg (dán) 2/7

korábban:

1. csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Metz (francia) 29-23 (15-10)

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 13 pont/7 mérkőzés (219-180), 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 13/8 (238-212), 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 8/7, 4. Metz 6/8, 5. Thüringer HC (német) 4/8, 6. Asztahanocska (orosz) 2/8

A csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe.