Elmaradt a Szeged-bravúr a kézi BL-ben

2017.02.26. 20:03

Bravúr kellett volna a Szegednek ahhoz, hogy nyerni, és előzni tudjon idegenben a BL-címvédő Kielce ellen, és ez nem is sikerült – a magyar csapat a félidőig bírta a lengyel csapat tempóját. Ez volt a Szeged harmadik veresége 2017-ben a sorozatban, vagyis a naptári évben még nincs nyert meccsük.

A félidőben ugyan még a Szeged vezetett 14-13-ra, sőt, a második félidő elején még 20-18-ra növelni is tudták az előnyüket, de végig nem sikerült lassítani a játék tempóját, így a hajrában a lengyelek nagyon simán be tudták húzni a csoportmeccset.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak spanyol beállója, Julen Aguinagalde volt, aki nyolcból nyolc lövést gólra váltott. A szegediek jövő szombaton a horvát PPD Zagreb együttesét fogadják a BL csoportkörében.

A nőknél némi meglepetésre kikapott otthon a macedón Vardar Szkopje a montenegrói Buducnost Podgoricától (28-31), így már nincs veretlen csapat a mezőnyben. A Buducnost-győzelem a Ferencváros szempontjából azért érdekes, mert így még nincs meg a biztos negyeddöntős szereplés számukra a szombati, Metz elleni győzelem után.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 12. forduló, B csoport

Vive Tauron Kielce (lengyel) - Mol-Pick Szeged 28-24 (13-14)

a Szeged gólszerzői: Gorbok 6, Balogh Zs. 4, Skube, Obranovic 3-3, Källman, Gaber, Buntic 2-2, P. Rodríguez, Bánhidi 1-1

A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 17, 3. Vive Tauron Kielce 16, 4. MOL-Pick Szeged 13, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12, 6. PPD Zagreb (horvát) 7 (288-309), 7. Celje Pivovarna Lasko (szlovén) 7 (341-370), 8. IFK Kristianstad (svéd) 6