A Győr hetesekkel bukta el 14. döntőjét

2017.04.02. 18:10

Az FTC a rendes játékidőben elért 29-29 után, hetesekkel 34-22-re győzte le a Győri Audi ETO KC-t a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében.

A Győr - mely sorozatban 14. döntőjét játszotta - a DVSC, míg a Ferencváros a Dunaújváros legyőzésével jutott be a fináléba. Az ETO-nál Yvette Broch, az FTC-nél Zácsik Szandra nem léphetett pályára sérülés miatt, írja az MTI.

A meccs nagy iramban kezdődött, egyik csapat védekezése sem volt tökéletes, így sok gólt volt: hét perc után már 5-5-nél jártak a csapatok. A ferencvárosi kapus, Bíró Blanka több nagy védést is bemutatott az első negyedórában,  így az FTC vezetett három találattal (10-7).

D  US20170402016

Ambros Martin időkérése után egy gólra zárkózott a címvédő, az utolsó percek pedig a spanyol Nerea Pena és a norvég Nora Mörk lövőpárbajáról szóltak, aminek végén a szünetben eggyel vezetett a Ferencváros (16-15).

A második félidőben Bíró Blanka továbbra is kiválóan védett, elsősorban az ő bravúrjainak és Schatzl Nadine góljainak köszönhette a Ferencváros, hogy növelni tudta előnyét (22-19). A 49. percben Groot találata az egyenlítést jelentette a győriek számára (23-23), ám a tavaly még az ETO színeiben kupagyőztes Kovacsics Anikó hétmétereseivel továbbra is a fővárosiaknál maradt a vezetés.

Az utolsó öt perc egyenlő állásról kezdődött (26-26), és bár a Ferencváros fél perccel a meccs vége előtt egygólos előnyben támadhatott a győzelemért, a győriek Eduarda Amorim utolsó másodperces góljával egyenlítettek, így büntetőkkel dőlt el a kupa sorsa. A hétméteres párbajt Amorim hibája döntötte el, rajta kívül ugyanis mindenki betalált.

A kecskeméti négyes döntő legjobb játékosának a Ferencváros csapatkapitányát, Szucsánszki Zitát választották.

Az FTC legutóbb 2003-ban tudott nyerni, 2005 óta pedig minden évben a győrieké lett a Magyar Kupa.

FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 34-32 (16-15, 29-29) - hétméteresekkel

a legjobb gólszerzők: Szucsánszki, Kovacsics 7-7, Pena 6, illetve Amorim, Görbicz 7-7, Mörk 5