Görbicz élre állt, a fehéroroszokat is verte a női kéziválogatott

2017.10.01. 15:19

Koszovó huszonöt gólos legyőzése után Fehéroroszországot is könnyedén verte a magyar női kéziválogatott az Eb-selejtező csoportjában. Vasárnap Minszkben 25-18-ra nyert Kim Rasmussen csapata, még a gyenge kezdést is elbírta a csapat játéka.

Már pedig tényleg nagyon rosszul kezdtek Görbicz Anitáék, a tizedik percben 4-2-re vezettek a fehéroroszok, de innen sikerült felállni és a félidőben már 12-8 volt a magyar csapatnak, a végére pedig még jobban elhúztak.

A hazaiaktól egyedül Natallia Vaszilevszkajára kellett figyelni, rá viszont nagyon, 18 gólból ugyanis ő dobott 10-et.

A magyar együttes márciusban a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Hollandia ellen folytatja szereplését a kvalifikációs sorozatban. A csoportok első két helyezettje, valamint a hét legjobb harmadik jut ki az olimpiai kvalifikációs kontinenstornára, amelynek jövő decemberben Franciaország ad otthont, írja az MTI.

Női Eb-selejtező, 2. forduló, 7. csoport:

Fehéroroszország-Magyarország 18-25 (8-12)

a magyar gólszerzők: Görbicz 6, Klivinyi, Szöllősi-Zsácsik 4-4, Bódi 3, Kisfaludy, Kovács A., Schatzl 2-2, Kovacsics, Mayer 1-1