A Fradi az utolsó tíz percére lehet büszke

2017.10.06. 20:56

Vereséggel kezdett a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A macedó Vardar Szkopje 34-31-re győzött az első csoportmeccsen. A jól hajrázó Fradi elkerülte a súlyos vereséget.

A meccs első 15 percében tartotta magát a Fradi, 10-10-ig bírta az iramot a Vardarral, de utána sem a védekezése, sem a támadása nem működött, tíz percig képtelen volt gólt szerezni, így a hazai csapat 8-0-s rohammal elhúzott 18-10-re, majd a félidő végére 20-11-re.

A második félidő elején egy faragni kezdte a különbséget, leginkább a holland beálló, Sneldernek köszönhetően, de nem igazán jött lendületbe a csapata, így a 48. percben mínusz tízen állt (31-21) a Fradi. Az utolsó tíz perc azonban már övé volt egy 8-1-es futással sikerült összehozni egy elfogadható vereséget.

Női BL, csoportkör, 1. forduló, C csoport:
Vardar Szkopje (macedón) - FTC-Rail Cargo Hungaria 34-31 (20-11)
az FTC gólszerzői: Faluvégi 7, Snelder, Pena 6-6, Jovanovic 4, Kovacsics 3, Van der Heijden, Márton G. 2-2, Schatzl 1