Aliz
14 °C

Görbiczék elsöpörték a Buducsnosztot a kézi-BL-ben

2018.04.07. 20:57

A Győri Audi ETO KC könnyedén legyőzte a kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első meccsén a Buducsnoszt Podgoricát. A Győr Görbicz vezérletével 26-20-ra nyert idegenben.

Az első és a második vendég gólt a spanyol Mireya González Álvarez szerezte, aki élete első BL-meccsét játszotta. Mivel Kiss Éva remekül védett, a hazaiak csak hat és fél perc után tudtak betalálni (1-4). Mivel ezután a győriek nyolc percig nem voltak eredményesek, a Buducnost átvette a vezetést (5-4).

Erre a végül nyolc góllal záró Görbicz Anita irányításával 7-0-s szériával válaszolt az ETO, amely több mint tíz percig nem kapott gólt. A montenegróiak 4-1-es sorozatával ért véget a félidő, a szünetben a címvédő 12-9-re vezetett.

Amikor a második félidő elején Bódi Bernadett húsz másodperc alatt kétszer is betalált, a hazaiak edzője, Dragan Adzic időt kért, mert újra öt góllal vezettek a vendégek (11-16), akik egy újabb 8-3-as periódust produkáltak.

Eduarda Amorim a hajrában is eredményesen támadott, a Kiss Éva helyére beállt Kari Aalvik Grimsbö jól védett, így a győriek már az első, idegenbeli találkozón hatalmas lépést tettek a négyes döntőbe jutás felé.

A mezőny legeredményesebb játékosa Milena Raicevic volt, aki 16 lövésből kilenc gólt dobott.

A visszavágót jövő szombaton rendezik.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Buducnost Podgorica (montenegrói)-Győri Audi ETO KC 20-26 (9-12)
a Győr gólszerzői: Görbicz, Amorim 8-8, González 3, Althaus, Broch, Bódi 2-2, Knedlikova 1