Jolán

Vb-döntős az U20-as női kéziválogatott

2018.07.13. 21:27

A negyeddöntő után az elődöntőt is erősen kezdte a magyar U20-as női kézilabda-válogatott a debreceni Főnix Csarnokban: ugyan az első gólt Dél-Korea dobta, de 3-1 után 5-3-ig tartani tudták a kétgólos előnyt a magyarok. Nem sokkal utána még egyszer fordítani tudtak a koreaiak, de nem sokáig. 6-7-nél Szong Hjeszu góljával még Dél-Korea vezetett, aztán újra beindult a magyar henger, és egy 7-2-es hajrával 13-9-re fordított Golovin Vlagyimir csapata.

A félidő végén Koreának azért sikerült közelebb kerülnie, de így is 14-11-es magyar vezetéssel jött a szünet.

A játék szerencsére a második félidő elején sem fordult nagyot, ennek köszönhetően a 39. percben Tóvizi Petra góljával már ötgólos előnnyel ment a magyar csapat (21-16). Hiába igyekezett, ennél sokkal közelebb nem tudott kerülni az ellenfél, sőt, a hajrát már hatgólos előnnyel kezdte a magyar csapat – ehhez kellett Bínó Boglárka több bravúrja, és egy megfogott hetese is.

Négy perccel a lefújás előtt 29-23 volt az állás, innen még az is belefért, hogy kicsit kiengedjen a magyar U20-as válogatott, végül 30-25-re nyertek úgy, hogy az utolsó két percben nem esett gól.

A magyar válogatott legjobb dobói a hatgólos Klujber Katrin és a hétgólos Háfra Noémi voltak.

A szombati este 20.00-kor kezdődő döntőben az az oroszokat legyőző Norvégia lesz az ellenfél, melyet a csoportelsőségről döntő meccsen 35-27-re vert korábban a magyar csapat. Magyarország 2001 és 2003 után harmadszor jutott be az U20-as döntőbe. Mindkét évben Oroszország volt az ellenfél, és mindkétszer kikapott a magyar csapat, 2001-ben 29-27-re, két évvel később 26-24-re.

U20-as női kézilabda-világbajnokság, elődöntő

Magyarország–Dél-Korea 30-25 (14-11)

a magyar gólszerzők: Háfra 7, Klujber 6, Lakatos 4, Kácsor, Faluvégi 3-3, Pásztor, Kuti 2-2, Márton, Fodor, Tóvizi 1-1