Natália
1 °C

Edzőváltás után nyert a Veszprém

2018.10.06. 17:23 Módosítva: 2018-10-06 18:24:53

A Telekom Veszprém 29-28-ra győzött szombaton a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Ez volt a magyar csapat első mérkőzése a megbízott edzőpáros, Gulyás István és Pérez Carlos irányításával. A tavaly nyáron érkezett svéd Ljubomir Vranjest a gyenge eredmények miatt hétfőn mentették fel a munkavégzés alól. A Veszprém meccskeretéből ezúttal is Gasper Marguc, Jamali Iman és Ligetvári Patrik maradt ki, írta az MTI.

A vendégek gyors és hatékony ellentámadásaiknak köszönhetően a hetedik percben vezettek először (3-4). Előbb Dragan Gajic, majd Kentin Mahé hibázott büntetőt, és néhány ziccer is kimaradt, így a beloruszok a meccs negyedénél már két góllal jobban álltak (8-6).

A 21. percben Gulyás István időt kért, és bár csapata Petar Nenadic és Andreas Nilsson vezérletével elszántan küzdött, a védekezése továbbra is hullámzó, a kapusteljesítménye pedig gyenge volt, így a Meskov egy találattal vezetett a szünetben (16-15).

A hazaiak kapusai - Ivan Pesic és Ivan Mackevics - a második felvonásban is kimondottan jól védtek, emellett több kiállítás is nehezítette a veszprémiek dolgát. Mindezek ellenére ismét átvették a vezetést (19-20), sőt néhányszor a kétgólos különbségért támadhattak. Nem jártak sikerrel, sőt eladott labdáikat kihasználva egy 4-0-s sorozattal fordítottak a házigazdák, akik a meccs során először vezettek hárommal (26-23).

A Veszprém egy 4-0-s szériával válaszolt, vagyis hét perccel a vége előtt ismét fordított. A rendkívül izgalmas hajrában egy góllal vezettek a vendégek, de a lefújás előtt nem adták vissza a labdát a játékvezetői sípszó után a hazaiaknak, ezért a Meskov hétméterest kapott, de Mikler Roland bravúrral hárított.

A fehérorosz csapat legeredményesebb játékosa éppen az utolsó büntetőt elhibázó szerb Darko Djukic volt öt góllal.

A két győzelemmel és két vereséggel álló Veszprém jövő szombaton a címvédő francia Montpellier otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Férfi BL, 4. forduló, A csoport:

Meskov Breszt (fehérorosz)-Telekom Veszprém 28-29 (16-15)

A Veszprém gólszerzői: Strlek 6, Ilic, Nilsson 5-5, Gajic 4, Mackovsek 3, Lékai, Nenadic 2-2, Tönnesen, Balgotinsek 1-1

A MOL-Pick Szeged házigazdaként kilenc góllal legyőzte szombaton a szlovén RK Celje PL csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, írta az MTI. A két csapat hetedszer találkozott, egy döntetlen és két vereség mellett a magyar csapat negyedszer nyert.

A Szeged keretéből ezúttal a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki. A szlovénok a Telekom Veszprémtől kölcsönvett olimpiai és háromszoros világbajnok francia William Accambray-t nem nevezték.

A meccs elején sorozatban négy gólt dobott a házigazda, így a Celje múlt héten kinevezett edzője, Tomaz Ocvirk már tíz perc után időt kért. A folytatásban sem változott a játék képe, Marin Sego kapus remek teljesítményére alapozva növelte a különbséget a hatékonyan támadó magyar bajnok. A vendégeknek több mint hat perccel a szünet előtt ismét időt kellett kérniük, mert kilencgólos hátrányba kerültek (15-6), amely a dudaszó előtt Joan Canellas találatával tízre nőtt (18-8).

A második félidőben nyolc és fél perc után szerezte első akciógólját a Szeged, amely múlt vasárnap az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában is fölényesen vezetett, végül azonban csak némi szerencsével tudott nyerni egy góllal. Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért, mert a szlovénok elkezdték apránként ledolgozni tetemes hátrányukat (22-15).

A tendencia nem változott, a Celje 5-0-s sorozatot produkált, ekkor a spanyol mester visszaküldte a pályára a kezdőcsapat tagjait. Ennek hatására ismét összeállt a hazaiak támadása és védekezése, így sikerült ismét növelniük a különbséget és biztosítaniuk negyedik csoportmeccsükön a negyedik győzelmüket (33-24). A Celje legeredményesebb játékosa Rok Ovnicek volt hat góllal.

A Szeged jövő vasárnap a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja, a két-két győzelemmel és vereséggel álló Telekom Veszprém pedig szombaton a címvédő francia Montpellier otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

A Montpellier négy vereséggel kezdte az új idényt, ilyen rosszul korábban egyetlen címvédő sem rajtolt a BL-ben. A Szeged mellett továbbra is százszázalékos a francia Paris Saint-Germain és a tavalyi győztes macedón Vardar Szkopje.

Férfi kézilabda BL, csoportkör 4. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged - RK Celje PL (szlovén) 33-24 (18-8)

A Szeged gólszerzői: Bánhidi, Maqueda 5-5, Källman, Sigurmannsson, Sostaric 4-4, Balogh Zs., Canellas 3-3, Kasparek, Zsitnyikov 2-2, Bodó 1