Albert, Lipót
12 °C

Győzött és továbbjutott a Győr a kézilabda BL-ben

2018.11.05. 22:27

Negyedik győzelmével továbbjutott a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A sorozat címvédője hétfőn házigazdaként három góllal legyőzte a német bajnok Thüringer HC csapatáta csoportkör negyedik fordulójában, és ezzel matematikailag is bebiztosította továbbjutását a középdöntőbe.

A két csapat október 21-én Németországban rendezett meccsét is a győriek nyerték, akkor 38-22-re győztek.

A magyar csapat keretéből ezúttal is a súlyos sérülés után gyógyuló Tomori Zsuzsanna és Nora Mörk hiányzott. A hazaiak az első öt percben kiválóan játszottak, utána azonban meglepetésre visszaesett a győriek teljesítménye, így tíz percet követően mindössze kétgólos volt előnyben voltak (8-6), sőt Kiss Éva remek védései ellenére a 19. percben a cseh Iveta Luzumova üres kapus gólja már a vendégek egyenlítését jelentette. Hiába kért időt az ETO vezetőedzője, hamarosan a vezetést is átvették a németek (12-13).

Az első félidő utolsó tíz perce aztán ismét győri fölényt hozott, és a norvég Kari Skaar Brattset, valamint a dán Anne Mette Hansen góljainak köszönhetően a játékrészt megnyugtatónak tűnő négygólos előnnyel zárta az ETO.

A fordulás után viszont ismét akadozni kezdett a hazaiak játéka, kétszer is hétméterest rontottak, és számos helyzetet is kihagytak, így ismét egyenlíteni tudott az ellenfél (20-20).

A mérkőzés színvonala ebben a periódusban nem volt éppen kiemelkedő, mindkét csapat rengeteg labdát adott el, ennek is volt köszönhető, hogy az utolsó negyedóra is egyenlő állásról indult (25-25).

A hajrában aztán a címvédő rendezte sorait, Görbicz Anita, a norvég Veronica Kristiansen, majd pár perccel később Nycke Groot is üres kapus gólt lőtt, a csereként pályára lépő francia Amandine Leynaud pedig több bravúros védést is bemutatott, így a Győr végül három góllal legyőzte ellenfelét.

A vendégek legeredményesebb játékosa Alicia Stolle volt nyolc góllal. A győriek szombaton a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában folytatják szereplésüket a BL csoportkörében, a Ferencváros pedig vasárnap a román CSM Bucuresti együttesét fogadja Érden.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 4. forduló, C csoport:

• Győri Audi ETO KC-Thüringer HC (német) 31-28 (19-15)

A Győr gólszerzői: Hansen 6, Oftedal 5, Groot, Brattset 4-4, Knedliková, Amorim 3-3, Bódi, Kristiansen 2-2, Görbicz, Puhalák 1-1