Elképesztő végjáték a női kézilabda Eb-n

2018.12.03. 23:06 Módosítva: 2018.12.03. 23:07

Nem mindennapi körülmények között dőlt a női kézilabda Európa-bajnokság C csoportjának, azaz a magyarok csoportjának a rangadója, a holland-spanyol meccs. Az utolsó 15 másodpercben két gól is esett, Hollandia az utolsó tizedmásodpercben lőtte a győztes gólt.

Végig szoros volt a meccs, hiszen a legnagyobb különbség csak három gól volt, az is pont az első félidő legvégén. Akkor még Hollandia vezetett, de a második félidő 10. percében már a spanyoloknál volt az előny.

Onnantól kezdve hol az egyik, hol a másik, de többnyire Spanyolország vezetett egy góllal, így fordultunk az utolsó öt percre is, aztán 26-25-ös spanyol vezetés után 27-26-ra fordított Hollandia, majd 15 másodperccel a vége előtt a spanyolok egyenlítettek.

Kettős emberelőnyben voltak a hollandok, amikor 59:58-nál holland szabaddobást ítéltek a francia bírók. Abbingh bombázta rá kilenc méterről és betalált. A legutolsó pillanatban. Ezzel Hollandia 28-27-re nyert, így szinte biztos, hogy a mieink legrosszabb esetben is csoportharmadikként jutnak majd a középdöntőbe.

Eredmények, csoportkör, 2. forduló:

C csoport (Montbéliard):

• Hollandia-Spanyolország 28-27 (14-11)
  • Magyarország-Horvátország 24-18 (13-9)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Hollandia 4 pont, 2. (és továbbjutott) Spanyolország 2 (52-46), 3. (és továbbjutott) MAGYARORSZÁG 2 (49-46), 4. Horvátország 0

D csoport (Brest):

• Norvégia-Csehország 31-17 (20-10)
  • Románia-Németország 29-24 (14-11)

Az állás: 1. Románia 4 pont, 2. Norvégia 2 (63-50), 3. Németország 2 (57-61), 4. Csehország 0