A Ferencváros legyőzésével ismét bajnok a Győr

2019.04.27. 16:07

A Győr 33-29-re győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel bebiztosította újabb címvédését. Az ETO a bajnoki örökrangsorban utolérte a 15-szörös aranyérmes Vasast.

Az FTC a hetedik percben, 5-0-s vendégvezetésnél szerezte első gólját, mert pontatlanul, sok hibával kezdett, illetve Kari Aalvik Grimsbö remekül védett. Amikor a hazaiak felvették a meccs ritmusát, felzárkóztak két gólra, Bíró Blanka is egyre több lövést kivédett, így a szünetig még nem dőlt el a mérkőzés (12-15).

A második játékrész elején megint elhúzott a Győ egy 5-1-es sorozattal (15-21). A meccs háromnegyedénél megint lendületbe jött az FTC ésegy 4-0-s szériával felzárkózott, de mivel összesen öt büntetőt kihagyott, nem volt esélye az egyenlítésre, sőt úgy veszítette el a meccset, hogy egyetlen alkalommal sem vezetett.

A győriek 2005 óta csak két alkalommal (2007-ben és 2015-ben) nem nyertek aranyérmet az NB I-ben, és továbbra is őrzik tavaly január 26. óta tartó veretlenségüket tétmérkőzéseken.