Nem jutott be a Pick Szeged a kézi BL négyes döntőjébe

2019.05.05. 20:52 Módosítva: 2019.05.05. 21:25

A negyeddöntő első meccsének végére teljesen széteső Pick Szeged 31-23-as, azaz nyolcgólos vereségbe szaladt bele Szkopjéban, így komoly hátrányból várhatta a Vardar elleni negyeddöntő vasárnapi, szegedi visszavágóját a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A hazai oldalon a meccs előtt ennek ellenére fogadkoztak, hogy megfelelő játékkal a különbség igenis ledolgozható, ám ehhez különösen a támadások hatékonyságában és az egy-az-egy elleni párharcokban nagy javulásra volt szükség.

Az első gólra 5 percet kellett várni, ekkor a Szeged megszerezte a vezetést Sigurmannsson hetesével, majd a 11. percig hol az egyik, hol a másik csapatnál volt a minimális előny. Aztán 4-4-es állásnál beindult Carlos Pastor edző magyar bajnoki címvédő csapata, és a következő negyedórában ledolgozta a Szkopjéban összeszedett nyolcgólos hátrányt. A csapatok végül 17-9-es szegedi vezetésnél vonultak szünetben az öltözőbe.

A Szeged a második félidőben bő tíz percen át tartotta a kincset érő nyolcgólos különbséget, innentől viszont a Vardar szép lassan faragni kezdett a távolságból.

A 42. percben még nyolcgólos különbség az 52. percre mindössze két gólra olvadt, és ekkor már sejteni lehetett, hogy itt ma nem lesz meg a csoda.

A hátralévő időben már csak a meccs utolsó perceiben elszabaduló indulatok okoztak nagyobb izgalmakat, a dulakodásig fajuló balhéban mindkét csapatnak volt felelőssége.

A negyeddöntő szegedi visszavágójának végeredménye 29-25 lett a Pick Szeged javára, így a Vardar jutott 56-52-es összesítéssel a Bajnokok Ligája Final Fourba, azaz a négyes döntőbe. A Veszprém viszont ott lesz a kölni tornán, miután a negyeddöntőben oda-vissza megverte a Flensburgot.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

Mol-Pick Szeged–Vardar Szkopje (északmacedón) 29–25 (17–9)

Szeged, 3500 néző. V: López, Ramirez (spanyolok)

SZEGED: Alilovic – Sostaric, Maqueda 4, BOMBAC 6, BÁNHIDI 7, ZSITNYIKOV 5, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Canellas, Balogh Zs. 1, Sigurmannsson 3 (2), Gaber 1, Bodó, Rodriguez.

Edző: Carlos Pastor

VARDAR: MILOSZAVLJEV – Skube 3, Siskarjov, KRISTOPANS 5, Kalaras, Moraes, GYIBOROV 4. Csere: Gebanne (kapus), KARACIC 8 (1), Sztoilov 3, Cupic 2 (1), Gorbok.

Edző: Roberto Parrondo

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–0. 7. p.: 1–2. 11. p.: 3–4. 14. p.: 7–4. 19. p.: 11–6. 23. p.: 13–7. 28. p.: 16–7. 38. p.: 22–13. 42. p.: 24–17. 46. p.: 25–20. 51. p.: 25–23. 54. p.: 28–24

Kiállítások: 16, ill. 8 perc, hétméteresek: 3/2, ill. 2/2

Továbbjutott: a Vardar, 56–52-es összesítéssel.