Kézi-BL: a PSG öt góllal verte a Szegedet

2019.09.22. 21:39 Módosítva: 2019.09.22. 21:39

A Szeged 30-25-re kikapott a Paris Saint-Germain otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, írja az MTI.

A szegedi keretből az izlandi Stafan Sigurmannsson és a horvát Alen Blazevic hiányzott sérülés miatt, a hazaiaknál pedig a dán Mikkel Hansen nem játszott.

Több mint öt perc elteltével, háromgólos hátrányban született a szegediek első találata, de lendületbe kerültek, a 17. percben már ők vezettek 9-8-ra. A folytatásban Nikola Karabatic vezérletével fordított a PSG, a szünetben pedig 16-14 volt az állás.

A második félidő elején megint a vezetésért támadhatott a Szeged, ám a spanyol irányító, Joan Canellas két hibája után elhúztak a párizsiak és eldöntötték a mérkőzést. A vendégek többet hibáztak, sok labdát eladtak, és 13 perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, eközben a hazaiak hat gólt dobtak. A francia bajnokcsapat a hajrában magabiztosan őrizte előnyét, és két vereség, illetve egy döntetlen mellett negyedszer győzte le a Szegedet.

Nikola Karabatic, a Paris Saint-Germain játékosa (k) a MOL-Pick Szeged ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában játszott mérkőzésen Párizsban 2019. szeptember 22-én.

A mezőny legeredményesebb játékosa Nikola Karabatic volt nyolc találattal, a norvég Sander Sagosen öt gólt szerzett. A túloldalon Bodó Richárd volt a legeredményesebb öt góllal.

A Szeged jövő szombaton a német Flensburgot fogadja, a Telekom Veszprém pedig vasárnap a Montpellier HB otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.