EHF-kupa: háromból csak egy magyar csapat jutott tovább

2019.11.23. 22:33

Három magyar csapat is szerepelt a férfi EHF-kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, ahol mindhárom félnek szombaton rendezték a visszavágót. Ezt az akadályt viszont a hármasból csak egy csapat, a Tatabánya vette sikerrel, nekik még a szombati vereség is belefért a ZTR Zaporizzsja ellen a hazai háromgólos győzelem után.

A Balatonfüred hiába nyerte meg az első, hazai mérkőzését, idegenben 29-21-re kikaptak a spanyol Ademar Leóntól, így végül ötgólos összesített különbséggel kiestek. A Füred nehezen kedett, 13 perc játék után egyetlen dobott góllal álltak 4-1-es hátrányban, és már a szünetre kiesést jelentő hátrányt (20-13) szedtek össze, amiből a folytatásban sem sikerült faragni.

A Csurgó szintén előnnyel utazott idegenbe, ám ők még súlyosabb vereséget szenvedtek, 29-20-ra kaptak ki a francia Nimes csapatától, ami így 54-48-as eredménnyel ment tovább. A Nimes alaposan felkészült, 10 perccel a szünet előtt már 10 góllal vezettek, amivel szabadon gazdálkodhattak a második félidőben a továbbjutás érdekében. (Index/MTI)