Győzelmet ért a horvát kézikapus utolsó pillanatos bravúrja

2020.01.19. 09:23

Horvátország szinte az egész meccsen hátrányban volt, de jó hajrával sikerült megvernie Németországot  25-24-re a kézilabda-Európa-bajnokságon, és ezzel kiharcolta az elődöntős helyet is. A győzelmet az utolsó pillanatban Marin Sego kapus mentette meg.

A horvátok a meccs elején vezettek egyszer, ekkor volt 2-1 az állás, utána 5-5-ig még fej fej mellett haladtak a csapatok, de a németek egy jó sorozattal és kontrákkal 13-8-ra elléptek, Uwe Gensheimer kezdte lövöldözni a gólokat. A félidő végéig Horvátország három gólra faragta hátrányát. Nem volt egyszerű időszak az, a bírók egyre gyakrabban adták a kiállításokat, a meccs végére összesen 24 kétperces büntetés jött össze.

A németek a második félidőben jó startot vettek, tíz perc alatt újra ötgólos előnyben voltak, 17-12 volt az állás. A horvátok újra erőt merítettek, és az 50. percre 22-22-re felküzdötték magukat. Ezután végig szoros volt, az 57. percben a horvát Dumagoj Dovnjak egyenlített, majd nagyjából másfél perccel a lefújás előtt Igor Karacic talált be a németeknek, és ezzel újra vezetett Horvátország.

A németek nem vesztették el minden esélyüket, az utolsó támadásnál még a egy döntetlen kinézett nekik. A horvátok a védekezésnél el is váltottak, így a beálló poszton Jannik Kohlbacher teljesen egyedül maradt. A német egyből bombázott is, de Sego kapus ujjheggyel még éppen ki tudta tolni a lövést. A németek még megszerezték a labdát, de már nem tudtak újra lőni, 25-24 maradt a végeredmény.

A horvátok a középdöntős csoportjukban hatpontosok, és már biztosan ott lesznek a legjobb négyben a hátralévő fordulóktól függetlenül.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, I. csoport:

• Horvátország-Németország 25-24 (11-14)
  • Spanyolország-Ausztria 30-26 (17-16)
  • Fehéroroszország-Csehország 28-25 (13-11)
  • Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (94-77), 2. Horvátország 6 (83-70), 3. Németország 2 (81-81), 4. Ausztria 2 (81-86), 5. Fehéroroszország 2 (74-87), 6. Csehország 0