Kézi-Eb: gólrekorddal a norvégoké a bronz

2020-01-25T183102Z 810534617 RC26NE93D87E RTRMADP 3 HANDBALL-EUR
2020.01.25. 20:28 Módosítva: 2020.01.25. 23:54

Két helyosztóval fordult szombaton finisbe a vasárnapi döntő előtt a férfi kézilabda-Európa-bajnokság, az ötödik helyet a németek szerezték meg Portugália 29-24-es legyőzésével, a bronzérem pedig Norvégiáé lett, ami simán, 28-20-ra verte Szlovénia csapatát.

A norvégokon nyoma sem volt a pénteki, kétszeri hosszabbítás után eldőlő elődöntő jelentette fáradtságnak, óriási lendülettel estek neki a középcsoportban 33-30-ra vert szlovénoknak, és bár a szünetben még csak három góllal vezettek (12-9), a második félidő közepére jobban elhúztak, és lényegében folyamatosan tudták növelni a különbséget.

Ebben két játékosuknak volt főszerepe. A szinte a teljes meccset pályán töltő Torbjörn Sittrup Bergerud 44 százalékos mutatóval védett, 32 lövésből 14-et megfogott. A másik kiemelhető norvég Sander Sagosen volt – nem elsősorban a bronzmeccsen dobott 4 gólja miatt, hanem azért, mert 65 góllal fejezte be az Európa-bajnokságot, ami új csúcs, az eddigi rekorder Kiril Lazarov volt a 2012-es Eb-n 61 találattal. Sagosennek pont a bronzmeccs kellett ahhoz, hogy megelőzze az északmacedónt.

Vasárnap 16.30-tól Spanyolország és Horvátország játszik az Eb-aranyért.