Női kézi-BL: kilenc góllal nyert a Győr Romániában

2020.02.08. 16:21

A címvédő Győri Audi ETO KC 29-20-ra nyert a román Ramnicu Valcea otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában, írja az MTI.

A győriek közül ezúttal is a sérülés után gyógyuló norvég kapus, Kari Aalvik Grimsbö, és Görbicz Anita hiányzott.

A mérkőzést a Valcea kezdte jobban, az ETO csak a tizedik percben vezetett először (5-6). A román csapat az első félidő utolsó nyolc percében nem tudott gólt lőni, és ezt a Győr egy 4-0-s sorozattal használta ki. A pontatlan lövések miatt alacsony volt a színvonal, a Valcea 10, a Győr 15 lövést rontott el, az első félidő után mégis az ETO vezetett 10-6-ra.

Az első félidő utolsó két gólját, majd a második félidő első három győri három gólját is a norvég Veronica Kristiansen szerezte, akinek vezérletével tartotta előnyét az ETO. Kiss Éva a folytatásban is jól védett, amire alapozva a győriek 22-15-re is elhúztak, és végül kilenc góllal, 29-20-ra nyertek idegenben.

A mezőny legeredményesebb játékosa a kilencgólos Kristiansen volt.

A két csapat 15. alkalommal játszott egymással, hat román siker és egy döntetlen mellett nyolcadszor nyert a Győr.

A veretlenül csoportelső győriek február 23-án a francia Brest Bretagne otthonában folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében.