Az utolsó másodpercekben kapott góllal esett ki az Érd az EHF-kupából

2020.02.09. 19:43 Módosítva: 2020.02.09. 23:19

Az Érd női kézilabdacsapatának mindenképpen nyernie kellett vasárnap a román Gloria Bistrita ellen, hogy továbbjusson az EHF-kupa csoportköréből. A román csapatnak a döntetlen is elég lett volna ehhez.

A két csapat meccse az utolsó percekig kiélezett volt. Négy másodperccel a vége előtt az Érd vezetett egy góllal, ekkor jutott szabaddobáshoz a Gloria Bistrita, ami után Valentina-Neli Ardean-Elisei tudott gólt szerezni. A vége 24-24 lett, ami azt jelenti, hogy az Érd kiesett.

Eredmény, csoportkör, 6. forduló, C csoport:

• Érd HC–CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (román) 24-24 (12-12)

Az EHF-kupa másik magyar résztvevője, a címvédő Siófok már az előző körben bebiztosította a továbbjutását a negyeddöntőbe, így a román Magura Cisnadie elleni meccsnek csupán az volt a tétje, hogy hányadik helyen megy tovább a csoportból.

A magyar csapat magabiztosan, 12 góllal tudott nyerni, ezzel megnyerte csoportját. A negyed- és az elődöntő sorsolását kedden tartják Bécsben.