Horvátország Romániát is legyőzte a női kézilabda Eb-n

2020.12.10. 20:09
A horvát női kézilabda-válogatott 25–20-ra legyőzte csütörtökön Romániát a dániai Európa-bajnokság magyar érdekeltségű középdöntős csoportjában.

Jobban kezdtek a románok a koldingi II. csoportban, Cristina Neagu vezérletével 8–4-re elléptek, ezt követően azonban váratlanul megtorpantak, egyre többet hibáztak,

hét és fél percig nem találtak be, ezt kihasználva a horvátok 11–8-ra fordítottak.

A szünetben 14–10-re vezettek a horvátok, a második félidő elején tovább növelték előnyüket, majd a románok egy 6–2-es sorozattal felzárkóztak. Akárcsak az első felvonásban, Nenad Sostaric szövetségi kapitány időkérése ezúttal is hatásos volt, így remekül védekező és fegyelmezetten támadó csapata a negyedik meccsét is megnyerte a tornán.

A Siófok horvát beállója, Katarina Jezic mind a négy lövését gólra váltotta, az Alba Fehérvár kapusa, Tea Pijevic pedig kilenc védéssel járult hozzá a sikerhez.

Az esti mérkőzésen a norvég válogatott 32–25-re legyőzte a világbajnok Hollandiát. A koldingi II. csoportban szereplő, hétszeres kontinensbajnok norvégok továbbra is százszázalékos mutatóval büszkélkedhetnek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a norvégok jobbátlövője, Nora Mörk volt, aki tíz lövésből nyolc gólt dobott. A Győri Audi ETO KC norvég légiósai közül Veronica Kristiansen egy, Kari Brattset négy, Stine Oftedal pedig öt alkalommal volt eredményes. A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein szintén öt gólt lőtt.

Az olimpiai bajnok Oroszország szintén százszázalékos maradt, mivel a vártnál sokkal nehezebben ugyan, de egy góllal legyőzte Montenegrót a herningi I. csoportban. A mezőny legeredményesebb játékosa a Debrecen montenegrói játékosa, Jelena Despotovics volt, aki nyolc kísérletből hétszer talált be. A Dunaújváros kapusa, Anasztaszija Babovics két lövést védett.

Ugyanebben a csoportban a címvédő francia válogatott egy találattal legyőzte a világbajnoki ezüstérmes spanyolokat, így szintén őrzi százszázalékos mérlegét. A Győr francia játékosai közül Estelle Nze Minko kétszer talált be, Amandine Leynaud pedig nyolc lövést védett.

Eredmények, középdöntő:
    I. csoport (Herning):
Franciaország-Spanyolország 26–25 (16–10)
Oroszország-Montenegró 24–23 (13–13)
    Az állás: 1. Oroszország 6 pont/3 mérkőzés (85-71), 2. Franciaország 6/3 (73-68), 3. Dánia 2/2, 4. Svédország 1/2 (49-53), 5. Spanyolország 1/3 (70-80), 6. Montenegró 0/3

II. csoport (Kolding):
Norvégia-Hollandia 32–25 (16–10)
Horvátország-Románia 25–20 (14–10)
    Az állás: 1. Norvégia 6 pont/3 mérkőzés (102-68), 2. Horvátország 6/3 (76-67), 3. Hollandia 2/3 (78-83), 4. Németország 2/2 (45-61), 5. Magyarország 0/2 (46-52), 6. Románia 0/3 (59-75)

A csoportok első két-két helyezettje jut az elődöntőbe, a harmadikok pedig az ötödik helyért játszhatnak. A torna első négy helyezettje kijut a jövő decemberi, spanyolországi világbajnokságra, amelynek a házigazdák, valamint a címvédő hollandok biztosan résztvevői lesznek.