Rangadó helyett gála: 20 góllal nyert a Győr

oftedal
2021.04.24. 18:13
A női kézilabda NB I szombati kiemelt mérkőzésén a Győri Audi ETO KC hazai pályán 44–24-re kiütötte a Siófokot.

A Balaton-parti együttes 3–1-re ellépett a meccs elején, de még a 19. percben is csak kettővel mentek a győriek (11–9), a szünetre viszont elkezdett kinyílni az olló (19–13).

A 37. percben Kari Brattset gólja már a közte tízet (25–15) jelentette, a különbséget végig növelő házigazda pedig az utolsó másodpercekben alakította ki a 20 gólos fórt (44–24).

Faluvégi Dorottya mind a nyolc lövését értékesítette, Estelle Nze Minko hatig jutott, Lukács Viktória és Stine Oftedal egyaránt ötször volt eredményes.

A Ferencváros alaposan bekezdett, a 9. perc elején már 8–1-re vezetett Szombathelyen, és végül zöld-fehér riválisához hasonlóan hússzal győzött (22–42).

A fővárosi együttesben Angela Malestein és Háfra Noémi is nyolcszor köszönt be, Klujber Katrin hatszor volt eredményes.

KÉZILABDA

NŐI NB I

Győri Audi ETO KC–Siófok KC 44–24 (19–13)

Hungast Szombathelyi KKA–FTC-Rail Cargo Hungaria 22–42 (11–22)

Az állás: 1. Győr 38 pont (19 meccs), 2. Ferencváros 34 (18), 3. Vác 28 (20), 4. MTK 28 (20)

(Borítókép: Stine Oftedal öt gólt szerzett – MTI/Krizsán Csaba, archív)