A Barcelona kézisei nyerték meg a Bajnokok Ligáját

barcelona aleix gómez
2021.06.13. 19:34
A Barcelona férfi kézilabdacsapata nyerte meg a Bajnokok Ligáját, mivel a fináléban 36–23-ra legyőzte a dán Aalborgot.

A rekordgyőztes Barcelona a december végi final four döntőjében még kikapott a THW Kieltől, az új kiírás fináléjában viszont már nem kegyelmezett.

Pedig a kezdés nem sikerült erősen, hiszen a PSG-t legyőző Aalborg Lukas Sandell vezérletével 5–2-re vezetett a 7. percben, de Aleix Gómezék egyhuzamban hét találatot szerezve gyorsan faképnél hagyták ellenfelüket (9–5).

A szünet előtt már hat gól is volt a felek között, de végül 16–11-gyel fordultak – a 42. percben Casper Mortensen találata pedig kilencgólos fórt eredményezett (24–15).

A 47. percben a kapus Gonzalo Pérez de Vargas góljával lett meg először a közte tíz (28–18), a hajrában pedig már csak az volt a kérés, hogy sikerül-e egy számjegyű vereséggel zárnia az Aalborgnak. Hiába jöttek fel mínusz nyolcra a dánok (29–21), végül ez a részsiker sem jött össze (36–23).

A katalán együttes ezzel 2015 óta először, összességében 10. alkalommal ért fel a csúcsra, az örökranglistán második VfL Gummersbach ötször nyert 1967 és 1983 között.

A bronzmeccsen a Veszprémet búcsúztató Nantes kezdett jobban, de hiába vezetett a 11. percben még 7–5-re, a szünetre már a PSG mehetett kényelmes előnnyel (17–13). A 41 éves Kirill Lazarov a 49. percben egyenlített (24–24), de egy 5–1-es szériával a párizsiak lezárták a meccset (31–28).