A Tatabánya hétgólos hátrányból állt fel a Veszprém ellen

2023.03.05. 20:52
A férfi kézilabda NB I 17. fordulójának rangadóján a Telekom Veszprém idegenben 28–27-re legyőzte a már hétgólos hátrányban is lévő Tatabányát.

A rekordbajnok hibátlan mérleggel érkezett a tabella harmadik helyén álló riválisához, amely az ötödik percben Josip Peric góljával már harmadszor szerezte meg a vezetést (3–2), de a vendégek gyorsan maguk javára fordították az állást (3–5).

A házigazda nem adta fel, Pedro vezérletével a 11. percre visszavette a vezetést (6–5), és még a 27. percben is tartotta az ikszet (11–11).

A játékrész végét megnyomták Gasper Margucék, így az addigi legnagyobb fölénnyel mehetett pihenőre a Veszprém (12–15).

A második félidő elején bealudt a házigazda, a 35. percben Manuel Strlek találata már közte hetet eredményezett (13–20), Pedróék viszont innen is fel tudtak állni, és a 49. percben már csak kettővel ment a Veszprém (22–24).

Andreas Nilsson 54. percben szerzett góljánál úgy tűnt, hogy eldőltek a főbb kérdések (22–26), Vilovszki Uros találata után viszont az 59. percben időt kellett kérnie a vendégcsapatnak, és Nagy Benedek védése után Ubornyák Dávid egy gólra hozta fel övéit (26–27)!

A döntő szó Manuel Strlek tíz másodperccel a vége előtt szerzett gólja volt, Pedro az utolsó pillanatban már csak kozmetikázni tudott (27–28).

Sikerével a Veszprém átvette a vezetést az egy meccsel többet játszó Szegedtől.