Ismét legyőzte a románokat a férfi kosárválogatott

2008.08.02. 19:14

Az Európa-bajnoki selejtezősorozatra készülő férfi kosárlabda-válogatott barátságos mérkőzésen magabiztos győzelmet aratott Románia csapata felett Veszprémben.

Mészáros Lajos együttesének csak az első negyedben okozott fejtörést az ellenfél, a nagyszünetben már 17 pont volt az előny (53-36). A második félidőben valamelyest csökkent az iram, de a hazai siker egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A magyar csapat legjobbja a 19 pontos Lóránt Péter volt. A két együttes pénteki, tapolcai összecsapásán a házigazdák 92-61-re nyertek.

Mészáros Lajos szakmai igazgató úgy ítélte meg, szombaton frissebbek voltak a románok, míg a magyar együttes új védekezési elemeket próbált, ezért lett kisebb a különbség.

Eredmény: Magyarország-Románia 83-65 (23-20, 30-16, 21-13, 9-16)