Közel az Eb-hez a Rátgéber-csapat

2008.08.30. 22:16
Ha az eredmények a papírforma szerint alakulnak, Európa-bajnoki részvételt érhet a magyar női kosárlabda-válogatottnak, hogy szombaton a selejtezőben kilenc ponttal legyőzte Szlovákiát.

Nagy lépést tehetett a továbbjutás felé a Rátgéber László szövetségi kapitány irányította női kosárlabda-válogatott a Szlovákia elleni, szombati Európa-bajnoki selejtezőn. A szlovákok korábban meglepetésre kikaptak Horvátországban, akiket a papírforma szerint a magyar csapatnak le kell győznie idegenben is. Itthon már sikerült, épp szerdán, Sopronban. A szlovákok elleni első Eb-selejtezőt elveszítette Magyarország, így ez a szombati lett az igazán döntő jelentőségű összecsapás.

Jól kezdett Rátgéber László csapata, az öt perc utáni 14:8-as vezetésből az első negyed végére 21:19 lett. A következő tíz percben feljavultak védekezésben a szlovákok, a magyar kapitány vizes palackot vágott a földhöz, amiből technikai hiba és 28:30-as állás lett. 39:40-nél fordultak a csapatok, majd a szlovákok állva hagyták a hét perc alatt hat pontig jutó hazaiakat, így 47:60-nál elúszni látszott a meccs.

Az utolsónak hitt negyedet 54:63-mal kezdték, de hamarosan egy pontra zárkóztak Englerték. Az utolsó percben sikerült egyenlíteni Fegyverneky Zsófia révén.

72:72 után jöhetett a hosszabbítás, amelyben már szinte semmi esélyt nem kapott az exsoproni, korábbi Euroliga-győztes Zirkovával felálló szomszédcsapat. A ráadást 13:4-re nyerték a hazaiak.

Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező

Magyarország-Szlovákia 85-76 (21-19, 18-21, 15-23, 18-9, 13-4), hosszabbítás után
A legjobb dobók: Fegyverneky 24, Vajda 22, Englert 13, illetve Zirkova 20, Laskova 18, Kupcikova 15