A Vasas simán kikapott a címvédő Soprontól

2008.10.08. 19:36

A Vasas-Csata egy félidőnyi remeklés után sima vereséget szenvedett otthonában a címvédő Soprontól az UNIQA női kosárlabda NB I-ben. Eredmény: Vasas-Csata - MKB-Euroleasing Sopron 39-80 (19-12, 10-22, 6-19, 4-27) A pasaréti központ közönségének legnagyobb ámulatára a mezőny hátsó felében álló hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, és Fritz vezetésével magabiztosan hozták a nyitónegyedet. A vendégek csak a 15. perc környékén "ébredtek fel", ezt követően Horti remekelt a palánk alatt, így a félidőben 29-34 volt az állás. Térfélcsere után kijött a két csapat közötti különbség: Tursics Sándor tanítványai a hátralévő húsz percben mindössze tíz pontot hoztak össze. Az Euroligában is érdekelt Sopron új légiósai közül az amerikai Holt tíz, az ausztrál MacLeod kilenc pontig jutott. Az elhúzódó bírósztrájk miatt a találkozó egyik játékvezetője ezúttal is Sterbenz Tamás, a szövetség főtitkára volt. További eredmény: Savaria-Szombathely - BSE 76-111 (24-29, 19-25, 8-32, 25-25) (MTI)