Az utolsó pillanatban kapott ki a Lakers

2008.12.03. 14:31
A Lakers óriási előnyt adott le Indianában, és elszenvedte idei második vereségét, de hiába győzött a Denver, még mindig magabiztosan vezet nyugaton. Keleten agyonverték a Torontót, hihetetlen izgalmak után győzött a Miami Oaklandben a Golden State ellen, először nyert keleti csapat ellen a Washington.

Elszenvedte második idei vereségét a Los Angeles Lakers, amely az Indiana vendégeként kapott ki, ennek ellenére változatlanul toronymagasan vezeti a nyugati konferenciát a Denver és a Houston előtt. Keleten rangadónak indult a harmadik helyen álló Orlando bostoni vendégjátéka, végül a ligaelső hazaiak 19 ponttal verték a Magicet.

Rookie Kobe Bryant

A Lakers hatalmas meccset játszott az Indianával, amely csak a dudaszó pillanatában dőlt el – nem a szinte végig vezető kaliforniaiak javára. A Los Angeles a negyedik negyed elejére 15 pontos előnnyel érkezett, melyben Bryant mellett Gasolnak voltak komoly érdemei, de az utolsó játékrészt nagyon elrontotta: a Pacers óriásit hajrázva szűk egy perccel a vége előtt átvette a vezetést.

Erre még volt válaszuk a vendégeknek, Bryant dobott be egy távoli tempót, de a dudaszó pillanatában a gyűrűn pattogó labdát Murphy visszapöckölte, valószínűtlen, 118-117 arányú győzelemhez segítve csapatát. Az Indiana 7-10-zel áll a keleti konferencia 12. helyén, de nincs messze a nyolcadik hely sem, amelyet a Toronto birtokol, szintén negatív mérleggel (8-9).

Manu Ginobili

A keleti utolsó Washington meglepetésre a New Jersey otthonában aratta harmadik idei győzelmét, véget vetve rettenetes keleti sorozatának (a fővárosiak most győztek először keleti csapat ellen). A Wizards a harmadik negyedben alapozta meg győzelmét, kétpontos előnyét tizenötre növelve az is belefért, hogy az utolsó negyedet elveszítse. A New Jerseyben Carter 22/7-tel célozva leragadt 16 pontnál, a vendégeknél Butler és Jamison egyaránt 22 pontot szórt.

A San Antonióba hiába tért vissza Manu Ginobili, a Detroit a Texasban is szétvédekezte ellenfelét, és Prince (15 pont, 12 lepattanó), valamint Iverson (19 pont, 6 gólpassz) kiváló játékával idegenben is győzni tudott. A Pistons meglepő portlandi veresége után óriási harcban van a keleti konferencia középmezőnyében, jelenleg egy győzelemmel előzi meg az Atlantát, míg a San Antonio az utolsó rájátszást érő helyet ostromolja nyugaton.

A nyugati második Denver agyonverte a Torontót, a vendégeknek egyetlen percig sem volt esélyük Coloradóban. A Nuggets már a mérkőzés elején ellépett, és addig növelte előnyét, amíg a végére csaknem harminc pontos veréssel küldte haza a kanadaiakat. A hazaiaknál Anthony (23 pont) és Billups (24 pont) mellett a padról érkező játékosok kerek ötven pontja tett hozzá sokat a sikerhez.

Chauncey Billups

Lazább meccsnek ígérkezett a keleti 7. Miami vendégjátéka a nyugati konferencia sereghajtói közé tartozó Golden State otthonában, és bár végül a Heat győzött, ehhez először a rendes játékidő utolsó pillanatában Haslemnek egyenlítenie kellett, majd a hosszabbításban ki kellett szurkolniuk, hogy a hazaiak utolsó kísérlete kiszédüljön a gyűrűből.

A 130-129-es sikerhez szokás szerint Dwayne Wade tett hozzá a legtöbbet (37 pont, 13 gólpassz), a Warriorsban pedig hiába jutott még nála is többre Crawford (40 pont), és termelt jól Corey Maggette is (29 pont), az oaklandiek egyre messzebbre kerülnek a rájátszástól.

NBA, eredmények, tabellák

12.01: Charlotte-Minnesota 100-90, Boston-Orlando 107-88, Golden Stat-Miami 129-130 (h.u.)
12.02: Indiana-Los Angeles Lakers 118-117, New Jersey-Washington 88-108, New York-Portland 97-104, Chicago-Philadelphia 95-103, Dallas-LA Clippers 100-98, San Antonio-Detroit 77-89, Denver-Toronto 132-93, Sacramento-Utah 94-99

Keleti konferencia: 1. Boston (17-2), 2. Cleveland (14-3), 3. Orlando (13-5), 4. Detroit (11-6), 5. Atlanta 10-6), 6. New Jersey (9-8), 7. Miami (9-9), 8. Toronto (8-9)

Nyugati konferencia: 1. LA Lakers (14-2), 2. Denver (13-6), 3. Houston (11-7), 4. Portland (13-6), 5. Utah (12-7), 6. Phoenix (11-7), 7. New Orleans (9-6), 8. Dallas 9-8)