Pécsi vereség az Euroligában

2008.12.03. 20:27

A MiZo Pécs 2010 vereséget szenvedett a lengyel Kraków vendégeként a női kosárlabda Euroliga nyolcadik fordulójában. A lengyel gárda Füzy Ákos csapatához hasonlóan 4/3-as mérlegnél tartott a mérkőzés előtt, ráadásul októberben 66-65-re győzött Pécsen. A vendégek csak a 3. percben találtak be először Krakkóban Vajda révén, aki 18,7-es pontátlaggal harmadik az Euroliga mesterlövészeinek rangsorában. A második negyedben bemutatott 12-0-ás pécsi roham ellenére - a hazaiak 8 perc alatt csak 2 pontot hoztak össze - a félidőben 22-24 volt az állás. A második félidő viszont egy 7-0-ás hazai szériával kezdődött, és pécsi részről Vajdán, továbbá Kelly Mazzantén és Graziane Coelhón kívül alig dobott valaki kosarat, az utolsó negyed 43-37-ről indult. Ebben a lengyelek rutinosan tartották a különbséget, így a bizonytalanul célzó Pécs 4/4-re rontotta a mutatóját. A MiZo jövő csütörtökön az orosz Orenburgot fogadja.