Már a Bostoné a rajtrekord az NBA-ben

2008.12.25. 11:12 Módosítva: 2008.12.25. 12:30
A Philadelphia 76ers elleni győzelmével a Celtics mérlege 27 győzelem-2 vereség, ezzel övék az NBA történetének legjobb rajtja. A Boston a következő játéknapon a Los Angeles Lakers vendége lesz, a keleti és a nyugati első a tavalyi nagydöntő óta először találkozik.

Ahogy arra számítani lehetett, megdöntötte a legjobb NBA-szezonkezdet rekordját a Boston Celtics. A címvédő bostoniak a rekordot társbérletben tartó Philadelphia 76ers ellen aratták le szezonbeli 27 győzelmüket (a csúcsbeállítás a másik 26/2-es csapat, a New York Knicks ellen sikerült), ami természetesen klubrekord is, mint ahogy a 19 zsinórban megnyert mérkőzés is az.

A Philadelphia elleni mérkőzés nem sok jót ígért a vendégeknek, hiszen a Boston egyetlen vereséget szenvedett hazai pályán (november 14-én a Denver tudott nyerni a Banknorth Gardenben), a 76ers pedig mindössze a 10. helyen áll abban a keleti konferenciában, melyet a fent méltatott meggyőző teljesítménnyel vezet a Celtics.

Nem is volt szoros a meccs, a harmadik negyed elejére már komoly előnnyel vezetett a Boston, és végül 110-91-re győzött. A Celtics ismét roppant kiegyensúlyozott csapatjátékot mutatott, bár ez a pontok számában inkább azért mutatkozott meg, mert amint a mérkőzés eldőlt, Doc Rivers szépen lekapkodta a kezdőjét, hogy a perememberek is fürdőzhessenek a csapat sikerében. A Celtics erejét mutatja, hogy a bostoni cserék 40 pontot dobtak.

Bár kétségkívül jól hangzik, hogy a Boston a két, holtversenyben legtöbb győztes meccsel kezdő csapat ellen állította be, illetve döntötte meg a rekordot, bizonyára sokkal látványosabb lett volna, ha a sorsolás egy mérkőzéssel előbbre hozza a karácsony napján esedékes Lakers-Celtics ütközetet.

A nyugati és keleti első, nem mellesleg a tavalyi döntő óta először találkozó két csapat meccse már magában szerénytelenül jó karácsonyi programnak ígérkezik (elérhető lesz Magyarországon is).

Győzelemmel tudta le a rangadó előtti utolsó meccsét a Lakers is, mely New Orleansban aratott könnyed sikert. A kaliforniaiaknál ismét Bryant és Gasol voltak a legeredményesebbek, de érdemes megemlíteni a padról beszállva három triplát bevágó Arizát is. A Los Angeles az elmúlt napokban elszenvedett vereségei ellenére 23-5-ös mérlegével toronymagasan vezeti a nyugati konferenciát.

bostoncs

Rangadót nyert a néhány hete még jóval előkelőbb helyen álló Portland is, a Trailblazers a Denvert fogadta, és verte meg kiváló hajrával. A hazaiaknál Aldridge 22 ponttal lett a legeredményesebb, de komoly része van a győzelemben a 10 pontja mellé 19 lepattanót szedő Przybillának is. A vendégeknél nem játszhatott a könyökét fájlaló Anthony, így a csereként beállva 20 pontot (köztük 5 hárompontost) szerző Kleiza vette át a vezér szerepét a negyedik negyedet elrontó Nuggetsben.

A Detroit az elsőéves Rodney Stuckey 40 pontjával verte a Chicagót, a Bulls vereségének köszönhetően a szezon során először áll rájátszást érő helyen a Utah ellen nyerő Milwaukee. A Jazzben erős napja volt Kirilenkónak (22 pont, 11 lepattanó), ahogy a San Antonióban a 36 pontig jutott Tony Parkernek (a nyugati ötödik Spurs a Minnesota ellen győzött), és Vince Carternek, aki 38 pontjával vezette győzelemre a New Jersey Nets-t Indianában.

NBA eredmények, tabellák

Dec. 23.: Atlanta-Oklahoma City 99-88, Charlotte-Washington 80-72, Cleveland-Houston 99-90, Indiana-New Jersey 107-108, Boston-Philadelphia 110-91, Miami-Golden State 96-88, Detroit-Chicago 104-98, Milwaukee-Utah 94-86, New Orleans-LA Lakers 87-100, Dallas-Memphis 100-82, San Antonio-Minnesota 99-93, Portland-Denver 101-92