A Boston Celticset megint megverték

2008.12.27. 14:29 Módosítva: 2008.12.27. 15:13
19 zsinórban megnyert mérkőzés után sorjában másodszor is kikapott a Celtics az NBA-ben, amelyet ezúttal a Golden State győzött le. Rangadókat rendeztek a nyugati konferencia alsó- és felsőházában is, a New Jerseyt a liga pofozógépe verte meg, hazai pályán bukott el a New York Knicks.

A Lakers elleni vereség után rosszul folytatódott a Boston karácsonyi túrája, és a Celtics ezúttal nem is nyugati nagyhatalom, hanem a harmatos Golden State Warriors otthonában kapott ki elszúrt utolsó negyedének köszönhetően. A Warriorsban remekül játszott Jackson (28 pont, 7 lepattanó) és Belinelli, de a cserék közül előlépő Turiaf tökéletes büntetőzéssel (10/10) elért 14 pontja és 8 lepattanója is kellett a meglepő hazai sikerhez.

A Bostonban hiába került ismét tripla-dupla közelébe Rondo (11 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz), Garnett rosszabb napot fogott ki, és a szinte végig vezető Celtics az utolsó negyedben leadta előnyét. A záró játékrészt 35-17-re nyerő Warriorstól a bravúr ellenére már most szinte elérhetetlen távolságra van a playoff.

boston

A rájátszásba jutásért harcoló nyugati alsó fertály két csapata is összecsapott, a 8. helyen álló Utah legyőzte a 7. Dallast. A meccset annak ellenére szinte végig a hazaiak irányították, hogy Kirilenko 1/12-vel célzott a mezőnyből (viszont elvitt 14 lepattanót); a Mavericksben Kidd (2/10 a mezőnyből, 7 pont) nem hozta magát, Nowitzkire (17 pont, 8 pattanó 30 perc alatt) és Howardra nem lehetett panasz.

A fenti két csapatnál jóval előkelőbb helyen álló New Orleans is rangadóra készült, mikor az őt üldöző Houstont fogadta. A Hornets elsősorban kiváló védekezésének (a Rockets 36 százalékkal dobott a mezőnyből) köszönhetően megnyerte a meccset, amiért Chris Paul (26 pont, 10 gólpassz) és a 43 percet pályán töltő West (23 pont) tett a legtöbbet. A Rocketsben a visszatért McGrady 2/11-es mezőnymutatóval 11 pontig jutott.

Meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a keleti 7. New Jersey, amelyet a konferencia egyik pofozógépe, a Charlotte tángált el, elsősorban kiemelkedő dobószázalékának (50 százalék) hála. A Bobcatsben a center Okafor (21 pont, 9 lepattanó) és a hátvéd Felton (22 pont) játszott kiemelkedően, a Netsben gyalázatos dobószázalékkal (8/22) Carter volt a legeredményesebb.

A Miami remek hajrával fordította a maga javára a Chicago elleni meccsét, a Detroit a vártnál nehezebben, de legyűrte a sereghajtó Oklahoma Cityt, Sacramentóban tudott végre győzni a Toronto, a Denver pedig a Philadelphiát intézte el. Már nem is meglepő, hogy a New Yorkot a Madison Square Gardenben verik szét, ezúttal az 5-23-mal álló Minnesota.

NBA, eredmények

Dec. 26.: Miami-Chicago 90-77, New Jersey-Charlotte 87-95, New York-Minnesota 107-120, Detroit-Oklahoma City 90-88, Memphis-Indiana 108-105, New Orleans-Houston 88-79, Denver-Philadelphia 105-101, Utah-Dallas 97-88, Sacramento-Toronto 101-107, Golden State-Boston 99-89