Verhetetlen a Cleveland, menthetetlen a New York

2008.12.29. 13:11 Módosítva: 2008.12.29. 16:23
Győzött a két listavezető az NBA-ben, továbbra is verhetetlen hazai pályán a LeBron James vezette Cleveland. Zsinórban hetedszer győzött, és már második Nyugaton a New Orleans, óriási rangadót játszott Texasban a Houston és a Utah, 41 pontot kellett dobnia az atlantai Johnsonnak ahhoz, hogy ő legyen a játéknap legjobbja.

Látványos erődemonstrációval állította meg kétmeccses vereségszériáját a Boston Celtics, mely nyugati túrája harmadik állomásán nemhogy nem kapott ki, de a földdel tette egyenlővé a Sacramentót. A meccs egyetlen percig sem volt szoros, ami nem csoda: a Kings 27 százalékkal dobott a mezőnyből, legeredményesebb játékosuk a (2/9-es mutatóval) 11 pontig jutott Salmons volt. A Bostonban ismét Garnett és Allen voltak a legjobbak, Rondo ezúttal az ellenfél erejéhez igazította teljesítményét.

A bostoniakat meglepetésre legyőző Golden State a Lakers ellen már nem járt szerencsével, a Warriors hiába tartotta jól magát a Staples Centerben, a győzelemre nem volt esélye a remekül (51 százalék) dobó Lakers otthonában. Bryant (31 pont), Bynum (13 pont, 10 lepattanó) mellett érdemes kiemelni a Boston elleni győzelemből is részt vállalt Vujacsicsot, aki 4/7-es triplamutatóval jutott 17 pontig.

A Los Angeles mögött roppant szoros a nyugati élmezőny, melyben ezúttal az Indianában nyerő New Orleans áll a Lakers mögött a második helyen. A Hornetsben masszív dupla-duplát ért el Chris Paul (19 pont, 12 lepattanó), és West is hozta magát, így a fordulatos, végig roppant szoros meccsen hiába szórt a Pacersben 34 pontot Granger, és iparkodott hasznosan a gyűrű alatt Murphy (16 pont, 15 lepattanó), a New Orleans érvényesített a papírformát.

Győzött, és (a mezőnyben egyedüliként) őrzi hazai veretlenségét a Cleveland, mely rettenetesen elbaltázott harmadik negyed után a záró játékrészben fordította a maga javára a Miami elleni rangadóját. James ezúttal nemcsak eredményes, de roppant pontos is volt: 12/19 mezőnymutatóval jutott 33 pontig (bár a büntetőkkel meggyűlt a baja), így a Cavaliers már 16 meccsén nem talált legyőzőre a Quicken Loans Arenában, a Heat elleni zsinórban a hatodik ohiói siker volt.

000 GYI0056118094

Még ennél is szebb sorozatot épít (sőt, a Boston veresége óta a liga legszebbjét) az Orlando, Minneapolisban aratott győzelme sorozatban a 7. volt, és biztosan nem a legnehezebb. A nyugati sereghajtó Timberwolves a szünetig tartotta magát, de a második játékrészben átgázolt rajtuk az 53 százalékkal dobó Magic, melyben Türkoglu (26 pont, 7 lepattanó), és Lewis (24 pont, 4/7 tripla) voltak a legeredményesebbek.

A Utah sorban játssza a nyugati rangadókat, ezúttal a Houston otthonába látogatott a Jazz. A mérkőzés hihetetlen izgalmakat, és két hosszabbítást hozott, melyet végül a szinte végig vezető Rockets nyert meg. A vendégeknél Brewer (23 pont), a hazaiaknál Jao Ming (26 pont, 11 lepattanó) voltak a legjobbak, de a veterán Artestnek is jó estéje volt a nyugati ötödik Houstonban.

A játéknap legeredményesebb játékosa az Atlantát a Chicago elleni 41 pontjával győzelemre vezető Johnson volt, de a New Jerseyben 32-ig jutó Wallace is jól termelt a Charlotte ellen, idegenben. A nyugati élmezőny egyik legmarkánsabb résztvevőjének, a San Antonio Spurs Parker 32 pontjával verte a Memphist, és ha a Lakersre nem is tapad szorosan, a konferencia második helyéért nagy csatában van.

NBA eredmények, taballák

Dec. 27.: Atlanta-Chicago 129-117, Charlotte-New Jersey 103-114, Washington-Oklahoma City 104-95, Minnesota-Orlando 94-118, Houston-Utah 120-115 (h.u.), Milwaukee-Detroit 76-87, San Antonio-Memphis 106-103, Portland-Toronto 102-89
Dec. 28.: New York-Denver 110-117, LA Clippers-Dallas 76-98, Cleveland-Miami 93-86, Indiana-New Orleans 103-105, Sacramento-Boston 63-108, LA Lakers-Golden State 130-113

A keleti konferencia állása:

1. Boston (28-4), 2. Cleveland (26-4), 3. Orlando (24-6), 4. Atlanta (19-10), 5. Detroit (17-11), 6. Miami (16-13), 7. New Jersey (15-15), 8. Milwaukee (14-17)

A nyugati konferencia állása:
1. LA Lakers ((25-5), 2. New Orleans (18-9), 3. San Antonio (20-10), 4. Denver (20-11), 5. Houston (20-11), 6. Portland (19-12), 7. Dallas (18-12), 8. Phoenix 16-02)