A Sopron nyert, a Pécset nagyon elverték

2009.02.17. 23:13
A női kosárlabda Euroligában a negyeddöntő első mérkőzéseit rendezték kedd este: szoros meccsen győzelem és sima vereség a két magyar eredmény.

A Sopron nagyszerű játékkal, kiélezett mérkőzésen 68-65-re győzött a francia Bourges otthonában a két sikerig tartó negyeddöntő első meccsén a női kosárlabda Euroligában, kedden.

Mindkét csapat keményen védekezett, így rengeteg szabálytalansággal és kevés ponttal indult a találkozó. A franciák a nyitónegyed végére átvették az irányítást, és hárompontos előnyre tettek szert az első szünetig. A folytatásban is óriási küzdelem zajlott, és a Sopronnak sikerült a nagyszünetre megfordítania az eredményt. (35-36).

A fordulást követően lendületbe jött a Sopron, a franciák kissé összezavarodtak. A hazai időkérés aztán még nagyobb zavart okozott a Bourgesnál, gyakorlatilag mindent kihagytak, míg a magyarok parádés kosarakat szereztek, így a harmadik negyed végére 46-63-ra vezettek.

A negyedik negyedben a franciák megtalálták az ellenszert, így nem volt meglepő, hogy Székely Norbert alakulata első kosarát három és fél perccel a vége előtt dobta.

Az utolsó percben már csak egy pont volt a soproniak előnye, de Milovanovics büntetőzhetett, mindkettőt értékesítette, így három ponttal győztek.

A sorozat másik magyar résztvevője, a MiZo Pécs 2010 ugyanakkor 22 pontos vereséget szenvedett a spanyol Salamanca otthonában.

Rosszul kezdődött a mérkőzés a pécsiek számára, akiknek alig három perc után már megvolt az öt személyi hibájuk, ráadásul támadásban rengeteg volt a hiba. Ennek köszönhetően az első negyedet kilenc pontos előnnyel zárta a hazai csapat.

A második tíz percben a gyengébb védekezések miatt összesen 53 pont esett, de az előny továbbra is a spanyoloknál volt.

A harmadik negyedben a pécsiek a kipontozódás szélére került Iványi és Vajda nélkül mindössze öt pontig jutottak, így a záró játékrészben már csak a vereség aránya volt kérdéses.