Dráma Pécsen: nem döntős a kosárcsapat

2009.04.17. 21:01
Óriási meglepetésre a Pécs helyett a Szeged lesz a címvédő Sopron ellenfele a női kosárlabda NB I. fináléjában, miután az elődöntő harmadik mérkőzésén idegenben legyőzte a Mizót. A Sopron két meccsen jutott tovább

Izgalmas csatát ígért a Pécs és a Szeged idénybeli utolsó találkozója, hiszen három hete a kupaelődöntőben a későbbi aranyérmes pécsiek csak hosszabbítás után tudtak felülkerekedni a Szegeden, amely a bajnoki elődöntő második felvonásában magabiztosan verte otthon a baranyaiakat. A nyitónegyed ennek megfelelően kiegyenlített küzdelmet hozott, majd a folytatásban kissé elléptek a Vajda Anna és Nicole Ohlde vezette hazaiak. A Tisza-parti gárda azonban főként az ukrán Olena Zserzserunova révén tartotta magát, és a félidőben csak öt ponttal volt lemaradva (40-35).

Fordulás után rákapcsoltak a vendégek, az amerikai Michelle Maslowski is szórta a kosarakat, így 30 perc elteltével már Donkó Orsolya együttese volt előnyben (52-55). Az izgalmas zárónegyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, a hajrát pedig meglepetésre a Szeged bírta jobban, így óriási bravúrral bejutott a döntőbe. Az eredmény: MiZo Pécs 2010-Szeviép-Szeged 65-77 (16-16, 24-19, 12-20, 13-22). A Szeged összesítésben 2-1-gyel lett döntős.

A Sopron néhány órával korábban az elődöntő második mérkőzésén is legyőzte a Győrt, ezzel 2-0-ra megnyerte a párharcot. Az eredmény: Seat Foton Győr-MKB-Euroleasing Sopron 54-76 (7-22, 18-24, 14-16, 15-14).

A női NB I.-ben utoljára 2003-ban volt nem MKB-Euroleasing Sopron-MiZo Pécs végjáték, amikor a Pécs 3-0-ra verte a kis Sopronként ismert, azóta megszűnt Soproni Postást. A három sikerig tartó bajnoki finálé hétfőn kezdődik a pályaelőnyt élvező Sopron csarnokában.