Paks kisöpörte Pécset a kosárdöntőből

2009.06.02. 21:11 Módosítva: 2009.06.02. 21:05
Az Atomerőmű idegenben 84-70-re győzött, összesítésben 3-0-val, története során negyedszer nyerte a férfibajnokságot.

Az Atomerőmű másodszor is győzött a Pécsi VSK otthonában, 3-0-ra megnyerte a férfi kosárlabda NB I. három győzelemig tartó döntőjét, fennállásának 4. bajnoki aranyérmét gyűjtötte be.

A Paks csak a 4. percben dobta első kosarát, a nyitónegyed végére a veterán Gulyás Róbert vezetésével mégis sikerült kiegyenlíteniük. Mivel az első bajnokságára törő, alapszakaszgyőztes pécsi csapat - amelyben Thomas Kelley és a 40 éves Dragan Aleksic volt a legjobb - a következő öt percben csak 2 pontot hozott össze, hamarosan már 18-25-re vezetett a Paks. Charles Gosa jóvoltából tovább nőtt a vendégek előnye, a félidőben 32-40 volt az állás.

Térfélcsere után Michael English kosarával már 10 pontra nőtt a különbség, ám Wittmann Krisztián triplájával ismét felzárkózott a Pécs (42-44). A Lauber Dezső Csarnok közönsége nem sokáig örülhetett, Gosa újabb kosaraival ismét kialakult a tízpontos különbség (43-53).

Az 52-63-ról induló utolsó negyedben Wittmann hármasával még egyszer hat pontra feljött a hazai csapat, de a hátralévő időben már a paksiak voltak jobbak: söpréssel, 3-0-ra nyertek, és - 2002, 2005 és 2006 után - negyedik bajnoki címét szerezték.

"Megmutattuk, hogy ebben a pillanatban mi vagyunk a legjobbak" - nyilatkozta Dzunics Braniszlav, a bajnok Atomerőmű szakvezetője.

Bajnoki döntő, 3. mérkőzés:

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Atomerőmű SE 70-84 (16-16, 16-24, 22-23, 16-21)
Legjobb dobók: Wittmann 21, Kelley 15, Aleksic 14, illetve Gosa 23, Gulyás 13, Johnson 12, English 11, Kiss 11, Williams 10
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé végeredménye: 3-0 az Atomerőmű javára.