-7 °C
0 °C

A Szeged is kikapott az női kosár Euroligában

2009.11.12. 21:03

Az újonc Szeviép-Szeged vereséget szenvedett a lengyel Gdynia vendégeként csütörtökön a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

Eredmény, 3. forduló, D csoport: Gdynia (lengyel) - Szeviép-Szeged 74-61 (28-18, 11-13, 21-11, 14-19). A magyar csapat legjobb dobói: Sipaviciute 14, Fürész 13, Németh 10

A Gdyniában ott volt a pályán a korábbi soproni kedvenc, a szerb Ivana Matovic és a Pécsett is megfordult horvát Emilija Podrug is.

A bajnoki ezüstérmes Tisza-partiak nem sokáig tartották a lépést a lengyelekkel, akik már a nyitónegyedben tízpontos előnyre tettek szert, s azt a félidőig nagyjából meg is őrizték (39-31). Mivel az eddig egyetlen meccsükön egy ponttal alulmaradt magyaroknál Vaida Sipaviciutén és Németh Bernadetten kívül nem akadt kimagasló teljesítmény, és Bencze Tamás tanítványai csak 41 százalékkal céloztak a mezőnyből, a találkozó sima hazai sikerrel végződött. A 0/2-nél tartó szegediek egy hét múlva a török Fenerbahcét fogadják.