Pandora, Gabriella
-3 °C

Sopronban nyert női kosárrangadót a Pécs

2009.11.28. 17:52 Módosítva: 2009-11-28 17:51:33
Szünetben tíz ponttal vezetett a Sopron, a negyedik negyedben fordított és 71-66-ra nyert a bajnokságban hibátlan Pécs.

A vendég MiZo Pécs 2010 nyerte a női kosárlabda NB I. két euroligásának csúcsrangadóját a címvédő MKB-Euroleasing Sopron otthonában. A sérültjeit és betegeit nélkülöző hazai csapat kezdett jobban, Amber Holt lendületes játékával már a nyitónegyedben tíz pontra megléptek.

A Pécs még büntetőből is sokat rontott, ennek ellenére a folytatásban Nicole Ohlde pontjaival hét pontra felzárkózott, a nagyszünetben 35-25-re vezetett a hazai csapat.

Térfélcsere után ritmust váltottak a vendégek, és a harmadik negyed végére csaknem utolérték Székely Norbert egyre többet hibázó csapatát (47-46). A fordulat Fegyverneky Zsófia triplájával következett be: vezetett a Pécs.

Négy soproni pontra 13 pécsi jött, ezzel eldőlt a meccs, kikapott a bajnokcsapat, 10 forduló után már csak a Pécs százszázalékos az NB I.-ben.

Eredmény

MKB-Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 66-71 (21-11, 14-14, 12-21, 19-25), Sopron, 1300 nézõ

Sopron:Miljkovic 3/3, Honti 15/3, Eördögh 11, Holt 15/3, Horti 14 Cs.: Krivacevic 7, Semsei 4/3

Pécs: Iványi 11/6, Raksányi 3/3, Mazzante 7/3, Vajda 11/3, Ohlde 16 Cs.: Fegyverneky 10/6, Krnjic 7, Nagy-Bujdosó 4, Horváth L. 2

Mezõny dobószázalék: 21/50 42% ill. 23/64 36%

3-pontos dobószázalék: 3/13 23% ill. 7/27 26%

Büntetõ dobószázalék: 21/26 81% ill. 18/26 69%

Lepattanó: 28 (Eördögh 9) ill. 38 (Iványi 11)

Gólpassz: 10 ill. 12

Szerzett labda: 11 ill. 10