Idegenben nyert a Győr a női kosár EK-ban

2009.12.10. 07:51

A Győr idegenben 17 ponttal legyőzte a francia Mondeville csapatát szerdán a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában. A bajnokságban vasárnap a Pécs együttesét legyőző győri csapat nem kezdte jól a mérkőzést, a játékosok nagyon rosszul céloztak mezőnyből, tíz perc után 12-8-ra a hazaiak vezettek. A folytatásban már lényegesen több pont esett, de félidőre a franciák mehettek egypontos előnnyel (28-27).

A harmadik negyedben közel hat perc után vette át a vezetést a vendégegyüttes, s ezután a győriek percei következtek, így az utolsó szakaszra 11 ponttal elhúzott. Az utolsó periódusban a hazaiak nem tudtak fordítani, sőt, a magyar csapat a végéig még fölényesebbé tette sikerét. A Győr így 4 győzelemmel és 1 vereséggel áll.

Eredmény, 5. forduló, A csoport: Mondeville (francia)-SEAT Lami Véd Győr 44-61 (12-8, 16-19, 6-18, 10-16). A magyar csapat legjobb dobói: Vida 26, Englert 8, Radunovic 8