Vendel
19 °C

A Cleveland megint verte a Golden State-et

2010.01.12. 08:18

Sorozatban negyedszer győzte le a Golden State Warriorst a Cleveland Cavaliers az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA). A hétfői játéknapon LeBron James 37 ponttal, 11 gólpasszal és 8 lepattanóval segítette csapatát, míg a hazaiaknál Corey Maggette 32, Monta Ellis pedig 30 pontig jutott. A Milwaukee immár 22 meccs - azaz 1987 februárja - óta nem tud nyerni Phoenixben, a szívproblémákkal kórházba szállított Scott Skiles vezetőedzőt nélkülöző házigazdáknál Steve Nash 30 ponttal és 11 gólpasszal zárt. A Bucksból hiányzott a 2008-ban olimpiai bajnok Michael Redd, aki térdműtét miatt már nem léphet pályára ebben a szezonban.
Sorozatban 13-adszor kapott ki a Detroit, az ezúttal Chicagóban alulmaradt Pistonsszal utoljára 1994-ben esett meg hasonló csúfság. A Bulls 57, sőt, a harmadik negyedben 71 százalékkal célzott a mezőnyből.
Denverben 24 ponttal tért vissza a mesterlövészek listáját vezető Carmelo Anthony, aki térdproblémák miatt hagyta ki az előző öt meccset, a játéknap legjobbja pedig az atlantai Joe Johnson lett, aki 36 pontjával oroszlánrészt vállalt a Sólymok bostoni diadalából.

Eredmények: Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers 114-117, Indiana Pacers-Toronto Raptors 105-101, Philadelphia 76ers-New Orleans Hornets 96-92, Boston Celtics-Atlanta Hawks 96-102, Chicago Bulls-Detroit Pistons 120-87, Oklahoma City Thunder-New York Knicks 106-88, Denver Nuggets-Minnesota Timberwolves 105-94, Phoenix Suns-Milwaukee Bucks 105-101, Utah Jazz-Miami Heat 118-89.