Dallasban javított a Lakers

2010.01.14. 08:49

Az utóbbi időben gyengélkedő Los Angeles Lakers idegenben legyőzte a Dallas Mavericks együttesét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján.

A címvédő csapatban a hátsérüléssel bajlódó Kobe Bryant csak 10 pontig jutott, ám fél perccel a vége előtt ő dobta a győzelmet érő kosarat. A texasiak 30 pontos sztárja, a német Dirk Nowitzki az NBA történetének 34. játékosaként lépte át a 20 ezer pontos határt.
A nap meccsén a Houston háromszori hosszabbítás (!) után gyűrte le a Minnesotát, a hazaiaknál Aaron Brooks 43 pontot szórt. A fennállásának első tripla-ráadását vívó Timberwolvesban Corey Brewer a rendes játékidő végén a félpályán túlról egyenlített, míg Al Jefferson 26 pontja mellé klubcsúcsot jelentő 26 lepattanót szerzett.
A miami Dwayne Wade 35 ponttal vezette diadalra együttesét Oaklandben, míg az oklahomai Kevin Durant hiába dobott ugyanennyit a San Antoniónak.
A keleti legjobb és legrosszabb csapat találkozóján a Boston simán nyert New Jerseyben, a 36 ponttal is vezető vendégek 73 pontot szereztek az első félidőben.

Eredmények: Atlanta Hawks-Washington Wizards 94-82, Indiana Pacers-Phoenix Suns 122-114, Philadelphia 76ers-New York Knicks 92-93, New Jersey Nets-Boston Celtics 87-111, New Orleans Hornets-Los Angeles Clippers 108-94, Oklahoma City Thunder-San Antonio Spurs 108-109, Dallas Maverciks-Los Angeles Lakers 95-100, Houston Rockets-Minnesota Timberwolves 120-114, Denver Nuggets-Orlando Magic 115-97, Portland Trail Blazers-Milwaukee Bucks 120-108, Golden State Warriors-Miami Heat 102-115