Teréz
23 °C

Nyert, továbbjutott a Pécs az Euroligában

2010.01.14. 19:55 Módosítva: 2010-01-14 20:17:30

A MiZo Pécs 2010 hazai pályán legyőzte csütörtökön a horvát Gospicot a női kosárlabda Euroliga kilencedik, utolsó előtti fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

A sérült Bujdosó Nórát nélkülöző Pécs (2 győzelem/6 vereség) az 1/7-es mérleggel szerénykedő Gospicot fogadta, biztató jelnek számított, hogy a baranyaiak két hónapja 74-68-ra nyertek Horvátországban. Ehhez képest Füzy Ákos együttese csak a nyitónegyed végére tudott valamelyest elhúzni, ám a 15. percben már a vendégek vezettek (26-27). A WNBA-bajnok Nocole Ohlde révén a nagyszünetig sikerült javítani, 20 perc elteltével 45-40 volt az állás.

A 67-60-ról induló zárószakaszban Ohlde tovább remekelt, a hazaiak magabiztosan hozták a meccset. Mivel az egyaránt 1/8-as mutatóval álló Gospic és Lille már nem tudja befogni őket, az utolsó forduló eredményétől függetlenül - csoportnegyedikként - bejutottak az Euroliga rájátszásába. A 3/6-os mérlegnél tartó pécsiek jövő szerdán a vendég francia Lille ellen zárják a csoportkört.