NBA: Bostonban nyert a címvédő Lakers

2010.06.09. 07:11

Az NBA két legnépszerűbb csapatának 12. fináléja - az állás 9-2 a Boston javára - a vendég Los Angeles váratlan fölényével kezdődött, a tavalyi végjáték legjobbja, Kobe Bryant gyorsan játékba lendült. A TD Garden 18.624 fős közönsége a második negyedben is csak a kedvencek szenvedését láthatta, az előző - idegenben bravúrral megnyert - meccsen 32 pontot szóró Ray Allen képtelen volt a gyűrűbe találni, így a félidőben már 12 ponttal vezetett a címvédő (40-52).

Nagyszünet után fordult a helyzet: a rekordot jelentő 18. címére törő Celtics a harmadik negyedben felére csökkentette hátrányát, főként Kevin Garnettnek köszönhetően. A házigazdák egy pontra is megközelítették a 15-szörös bajnok kaliforniaiakat, ám nekik mindig volt válaszuk a bostoni kosarakra; ráadásul a veterán Derek Fisher bámulatos megoldásokat mutatott be, így a Lakers visszavette a csütörtökön elvesztett pályaelőnyt, és 2-1-re vezet a négy sikerig tartó párharcban. A harmadik találkozó legjobbja a 29 pontos Bryant lett, Fisher 16 ponttal zárt, míg a túloldalon Garnett 25 pontig jutott. A finálé negyedik mérkőzésére magyar idő szerint pénteken hajnalban kerül sor, ugyancsak Bostonban.

A címvédő Los Angeles Lakers nyerte meg az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 64. nagydöntőjének harmadik mérkőzését Bostonban, így 2-1-re vezet a Celtics ellen.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés: Boston Celtics-Los Angeles Lakers 84-91 (17-26, 23-26, 21-15, 23-24)

Legjobb dobók: Garnett 25, Pierce 15, Davis 12, Rondo 11, illetve Bryant 29, Fisher 16, Gasol 13, Odom 12. Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-1 a Lakers javára.