Férfi kosár Eb-selejtező: Győzelem a bosnyákok ellen

2010.08.08. 21:20

Hazai győzelemmel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a férfi kosárlabda-válogatott, miután harmadik mérkőzésén vasárnap 74-70-re megverte a bosnyákokat Szolnokon, ezzel első sikerét aratta a sorozatban.

Eredmény, 3. forduló, B csoport:
Magyarország - Bosznia-Hercegovina 74-70 (19-11, 23-15, 19-23, 13-21)

Legjobb dobók: Hanga 18, Horváth 17, Molnár 13, illetve Gordic 15, Dedovic 14, Bavcic 14, Varda 11

Mészáros Lajos alaposan megfiatalított-átalakított együttese - amely eddigi két mérkőzésén alulmaradt a britekkel és a macedónokkal szemben - kiválóan kezdett az eddigi egyetlen meccsüket megnyerő bosnyákok ellen, és Hanga vezetésével már a nyitónegyedben faképnél hagyta ellenfelét. A második szakaszban szenzációsan és időnként látványos megoldásokkal játszottak a közönségtől is hajtott házigazdák - akik 42 százalékkal céloztak a mezőnyből, szemben az ellenfél 28-ával -, a nagyszünetben már 42-26 volt az állás.

Fordulás után eleinte maradt a megnyugtató előny, csakhogy a balkániak a 26. percben 10 pontra felzárkóztak (49-39), így a legjobbkor jött Vojvoda triplája. A Bavcic vezérelte rivális ezt követően nyolc pontra is visszatornázta magát, de az utolsó kanyarba 61-49-cel fordultak be a csapatok. Az izgalmas zárószakaszban egy parázs jelenetet követően a bírók Lórántot és Vardát is leküldték a parkettről, és két perccel a vége előtt három pontra olvadt a különbség (70-67). A hajrában több büntetőt is kihagytak a hazaiak, de végül megérdemelten harcolták ki a sikert.

Mészáros Lajos szakmai igazgató: "Erős pszichikai hadviselést folytattak ellenünk a bosnyákok, de volt tartás a csapatban, és szívvel, akarattal no meg a fantasztikus közönséggel megszereztük az első győzelmet. Szerdán Ukrajnában szerepelünk, tavaly itthon nyertünk ellenük, kinn kikaptunk, remélhetőleg mentálisan erősek leszünk."

A csoport másik mérkőzésén:
Nagy-Britannia - Macedónia 104-96

Az állás: 1. Macedónia 5 pont/3 mérkőzés, 2. Nagy-Britannia 4/2, 3. Magyarország 4/3, 4. Bosznia-Hercegovina 3/2, 5. Ukrajna 2/2