Kikapott a női kosárválogatott Törökországban

2010.08.11. 19:31

Törökországi vereséggel folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezőben a női kosárlabda-válogatott, miután negyedik mérkőzésén, szerdán 62-54-re kikapott Konyában.

Eredmény, 4. forduló, C csoport:
Törökország-Magyarország 62-54 (14-19, 16-11, 13-11, 19-13)
Legjobb dobók: Tuncluer 18 pont, Vardarli 9, Yilmaz 8, illetve Horti 20, Nagy-Bujdosó 7, Fegyverneky 6, Fűrész 6

A három forduló után 1/2-es mérleggel álló magyarok negyedik mérkőzésükön a veretlenül éllovas és favoritként emlegetett törökökhöz látogattak. A találkozó első perceiben elhúztak a hazaiak (8-2), de a negyed végére sikerült fordítani Székely Norbert tanítványainak (14-19). A második tíz perc már gyengébben sikerült a magyaroknak, így a törökök a nagyszünetig egyenlíteni tudtak (30-30).

Fordulás után mindkét együttes sok dobóhibával játszott, így a harmadik negyed volt pontokban a legszegényebb, ráadásul a vendéglátók kétpontos előnyre tettek szert (43-41). A magyar csapat a záró tíz percben mindent megtett a fordítás érdekében, de a sikerhez ez is kevés volt. A törökök harmadik mérkőzésüket nyerték meg, míg a magyar együttes négy összecsapás után egy győzelemmel és három vereséggel áll a C csoport A harmadik helyén.

A csoport másik mérkőzésén:
Finnország-Montenegró 55-94

A csoport állása: 1. Törökország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Montenegró 6/3, 3. Magyarország 5/4, 4.Bulgária 4/3, 5. Finnország 3/3